Kripto dostu risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz'in araştırması, Bitcoin'in fiyat ve kripto para birimleri ile ilgili sosyal medya etkinliği için bileşik yıllık büyüme oranının (CAGR)% 200'e ulaştığını buldu.

Bu Veriler Kripto Alanındaki Büyümeye İşaret Ediyor

Kripto dostu risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz'in araştırması, Bitcoin'in fiyat ve kripto para birimleri ile ilgili sosyal medya etkinliği için bileşik yıllık büyüme oranının (CAGR)% 200'e ulaştığını buldu.

Şirket, bu pazarın döngü içinde hareket edip etmediğini belirlemek için çeşitli sosyal medya kanallarından 10 yıllık verileri analiz etti.

Risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz, kripto pazarının işleyişine çok derin bir dalış yaptı. Analiz, yalnızca fiyata odaklanmak yerine, kripto pazarının gerçekten döngüsel olarak hareket edip etmediğini ölçmenin önemli bir ölçüsü olarak yeniliği ekledi.

A16z’nin veri bilimcilerinden Eddy Lazzarin liderliğindeki araştırma, şimdiye kadar üç farklı fiyat artışı döngüsünün yenilikçiliğe yol açtığını buldu.

Doğada kaotik olsa da, bu çevrelerin altında yatan bir düzen olduğu bulundu - kripto varlıklarının fiyatı yükseldikçe yeni ilgi ve sosyal medya etkinliği yaratıldı. İlgi artışı, bu alanda daha fazla insanı içeriyor ve bu da yeni projeler ve girişimler yaratıyor ve bu da fiyatlarda artışa neden oluyor.

Araştırma, girişimcilerin bu sektörde iş yaratabileceğini ilk döngünün 2011'de zirveye ulaştığını buldu. Bu, günümüzün en büyük borsaları, madencileri ve cüzdanlarının çoğunun kurulduğu zamandı.

İkinci döngü 2011'den 2016'ya kadar sürdü, ancak 2013'te kriptoya büyük bir yeni insan akışı kaydedildiğinde zirveye ulaştı. Bu döngü kabaca 10 kat daha fazla geliştirici ve girişim başlattı ve Ethereum gibi en önemli projelerin bazılarının oluşturulmasına yol açtı.

2017'de zirveye ulaşan üçüncü döngü, kripto para birimini saçaktan iyi niyetli bir başlangıç sektörüne taşıdı.

Birleştirilmiş üç döngünün tümüne bakıldığında, tüm önemli metriklerde (Bitcoin fiyatı, geliştirici etkinliği, başlangıç etkinliği ve sosyal medya etkinliği) dalgalı ama tutarlı bir büyüme görülmektedir.

 Araştırma tarafından toplanan veriler, sosyal medya etkinliğinin bu endüstrinin en hızlı ve en istikrarlı büyüyen yönü olduğunu ve yıllık % 207,5 bileşik büyüme kaydettiğini gösterdi. Bitcoin'in fiyatı 2010'dan beri her yıl ortalama % 196,4 artarken, GitHub'daki geliştirici faaliyeti % 74,5 CAGR gösterdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ