Sosyal medya devi Facebook ve online ödeme şirketi PayPal, faaliyetlerine paylaşımlı yolculuk hizmetiyle başlayan ancak daha sonra büyük ölçüde ödeme ve finansal hizmetler alanlarına odaklanan Endonezyalı şirket Gojek’e yatırım yaptı.

Bu yatırım İki Devi Bir Araya Getirdi

Sosyal medya devi Facebook ve online ödeme şirketi PayPal, faaliyetlerine paylaşımlı yolculuk hizmetiyle başlayan ancak daha sonra büyük ölçüde ödeme ve finansal hizmetler alanlarına odaklanan Endonezyalı şirket Gojek’e yatırım yaptı.

Detayları açıklanmayan yatırım turunda Gojek’in mevcut yatırımcıları Google ve Tencent de yer aldı. Cakarta merkezli şirket, dijital ödeme pazarına geçiş yapmak için tıpkı Uber ve Grab gibi yolculuk kasını kullandı ve Gopay’i pazar lideri olarak hayata geçirdi. Her yıl milyarlarca işlemin yapıldığı Gopay, bugün Endonezya’nın en büyük dijital cüzdanı konumunda.

Yeni yatırımlarla birlikte PayPal’ın ödeme özellikleri Gojek’in hizmetlerine entegre edilecek ve iki şirket, Gopay müşterilerinin dünyanın dört bir yanındaki 25 milyondan fazla PayPal satıcısına erişebilmesi için işbirliği yapacak. Facebook ise Gojek’i küçük işletmelerin dijitalleşmesine yardımcı olmak için WhatsApp'ı kullanmanın bir yolu olarak görüyor. Konu hakkında görüşlerini paylaşan WhatsApp COO’su Matt Idema “WhatsApp, küçük işletmelerin müşterilerle iletişim kurmasına ve satış yapmasına yardımcı oluyor. Gojek ile birlikte milyonlarca insanı Endonezya'nın büyüyen dijital ekonomisine getirebileceğimize inanıyoruz." ifadelerini kullanıyor. Önemli yatırımlarla adından söz ettiren Gojek’in gelecek süreçteki yolculuğunu yakından takip etmeye devam edeceğiz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ