Kefalet fonu olarak isimlendirilen bir fon ile Amerika’da George Floyd’un öldürülmesiyle başlayan protasto hareketlerinde gözaltına alınanların kefaletlerini ödemek için monero madenciliği yapıyor.

Bu Yazılım Monero Madenciliği Yaparak İnsanların Kefalet Ücretini Ödüyor

Kefalet fonu olarak isimlendirilen bir fon ile Amerika’da George Floyd’un öldürülmesiyle başlayan protasto hareketlerinde gözaltına alınanların kefaletlerini ödemek için monero madenciliği yapıyor.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Earle, “şimdiye kadar, Kefalet Bloku, 13 kişiyi kefalet etmek için 8.000 dolardan fazla para topladı. Bir sonraki fon  Connecticut'taki Göçmen Kefalet Fonu'na gidecek” ifadesini kullanıyor.

Birçok kefalet fonu kripto para biriminde doğrudan bağış kabul ediyor.

Kefalet Projesi, her yıl binlerce düşük gelirli Amerikalıya ücretsiz kefalet yardımı sağlayan ve bitcoin'de bağış kabul eden ulusal bir kâr amacı gütmeyen kuruluştur. Şimdiye kadar, ülke çapında 20'den fazla şehirde 10.000'den fazla kişi için özgürlük sağladı ve sistemli değişimi ilerletmek için topluluk ortaklarıyla birlikte çalıştı.

Bail Project CEO'su Robin Steinberg, “Ulusal Döner Kefalet Fonu'nu 20'den fazla ülkede kurtarma faaliyetlerini desteklemek için kullanıyoruz ve topluluk tabanlı tam zamanlı Kefalet Bozucuları ve Müşteri Avukatları ekiplerimiz tarafından yardım sağlanıyor. En başından beri kriptoyu kabul etmeye başladık, küçük bir kısmı yok, çünkü kurulumuzun başkanı Mike Novogratz, kripto para birimine inanan ve bizi cesaretlendiren kişiydi” diyor

Kâr amacı gütmeyen Topluluk Adalet Borsası Direktörü Pilar Maria Weiss, daha fazla altyapıya sahip bazı kefalet fonlarının Bitcoin'i kabul ettiğini, ancak birçok protesto kefalet fonunun çok gayri resmi olduğunu ve bu nedenle sadece Go Fund Me sayfalarında Cash App kullandığını söyledi. Nakit Uygulaması kullanıcıların olsa bitcoin kullanarak ödeme veya bağış sağlıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ