Dünyanın en büyük ödeme tüccarlarından biri olan PayPal, geçen yıl yetişkin eğlence endüstrisine, 100.000'den fazla yetişkinin geçim ve gelir akışını tehlikeye atan bir adım attı

Bu Yetişkin Sitesi USDT ve Cosmo Ödeme Seçeneğini Ekledi

Dünyanın en büyük ödeme tüccarlarından biri olan PayPal, geçen yıl yetişkin eğlence endüstrisine, 100.000'den fazla yetişkinin geçim ve gelir akışını tehlikeye atan bir adım attı ve Pornhub ve sözleşmeli icracılarıyla ilişkili tüm işlemleri süresiz olarak bloke etti.

Bu adımların atılmasından bu yana aylar geçmesine rağmen, dünyanın en büyük yetişkin eğlence web sitesinin nihayet b bir çözüm bulduğu görülüyor.

Pornhub tarafından yayınlanan yeni bir blog yayınına göre, web sitesi ABD Doları'na sabitlenmiş bir stablecoin olan Tether (USDT) ve Cosmo gibi iki yeni ödeme seçeneği ekledi. Duyuru, yetişkin web sitesi tarafından Twitter platformunda da paylaşıldı.

Kripto para birimlerini ödeme seçenekleri olarak kullanma fikri yeni olmasa da, Pornhub gibi kripto para birimleri kullanan web sitelerinin PayPal tarafından desteklendiğinde çok fazla güç topladığı görülüyor. Web sitesi zaten bir ödeme seçeneği olarak bir kripto para birimi olan Verge'nin kullanımını destekliyor.

Blog yazısı ayrıca USDT ve TRON blockchain'in Pornhub'daki ödeme seçeneklerini tanıtmak için ortak olduklarını iddia etti. İlgili yayında şu ifadeler kullanılıyor:

“USDT işlemleri birkaç saniye içinde küresel olarak yapılabilir ve ücret alınmaz. USDT ve TRON blockchain ortaklık kurduklarından, şimdi Modellere bir kripto para birimi cüzdanı olan TRONlink aracılığıyla güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. ”

USDT gibi bir stablecoinin piyasaya sürülmesi ilginç. Çünkü Bitcoin veya Ethereum gibi diğer kripto para birimlerinin aksine, Tether yüksek volatilite veya fiyat dalgalanmalarına maruz kalmıyor.

Tether aynı zamanda 4,5 milyar doları aşan piyasa değeri ile dünyanın en büyük dijital varlıklarından biri. Stablecoin, Ethereum, OMNI ve Liquid gibi çeşitli zincirlerde çalışır ve bu da dünya çapında ödemeleri, kolaylaştırmak için uygun bir seçenek haline getirir.

Web sitesi aynı zamanda yerel ATM makineleri, çevrimiçi ve mağaza içi satın alımlar aracılığıyla küresel erişim ve kolay para çekme işlemleri tahsis ederek platformuna Cosmo Ödeme seçeneklerini ekledi.

Bununla birlikte, gelecekte yetişkin eğlence sitesi tarafından daha fazla kripto para biriminin kabul edilip edilmeyeceğini söylemek için henüz çok erken. Durum ne olursa olsun, kripto para birimleri PayPal'ın bıraktığı boşluğu doldurmaya çalışıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ