Dünyanın en iyi iki kripto para birimi için Bitcoin ve Ethereum için bu yıl oldukça önemli oldu.

Bu Yıl Kripto Para Piyasasını Ethereum Domine Ediyor

Dünyanın en iyi iki kripto para birimi için Bitcoin ve Ethereum için bu yıl oldukça önemli oldu. Bitcoin üçüncü yarılanmasını gerçekleştirirken, Ethereum yakında Proof of Work konsensüs algoritmasından çok beklenen Stake Proof of Stake sistemine geçecek olan ETH 2.0'a geçecek. BTC ve ETH için, bu değişikliklerin fiyatları ve çeşitli kullanım durumları açısından iyi çalışması muhtemeldir.

POV Crypto podcast'in yakın tarihli bir bölümünde, Kyle Davies, Ethereum ve Bitcoin'in ekosisteminde neden güçlü bir yükseliş hissi olduğunu açıkladı. Davies, Bitcoin ve Ethereum türev piyasaları açısından BTC ve ETH opsiyon işlemlerlerinin önemli bir araç olduğunu belirtti.

İlginçtir, Skew toplam ETH seçeneği tarafından sağlanan piyasa verilerine göre açık pozisyon oldukça önemli bir artış göstermiştir ve bir yıldan uzun bir süredir elde ettiği en yüksek seviyededir.

Davies, önümüzdeki altı ay içinde, Bitcoin'de yükselirken, muhtemelen kripto piyasasında Ethereum'un hakim olduğu bir anlatı olacağını belirtti.

 Duyguyu vurgulamak için, kilit bir metrik Ethereum için oldukça umut vericidir. Glassnode’un verilerine göre, yılın başında Ethereum’un kâr arzı yüzdesi metriği yüzde 80’i geçti. Sayı, basın zamanında yüzde 54'e düşerken, yine de ikinci en büyük kripto para birimi için karlılık açısından oldukça umut verici bir ölçüm olmaya devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ