ETH/BTC çifti, teknik grafikte yüzde 60'lık bir fiyat rallisi şansını artıran bir kupa ve tutamak deseni oluşturdu.

Bu Yükseliş Sinyali Yanıp Sönerken Ethereum Fiyatı 2.250 Dolara Yükselecek

ETH/BTC çifti, teknik grafikte yüzde 60'lık bir fiyat rallisi şansını artıran bir kupa ve tutamak deseni oluşturdu.
Bir yanma mekanizması ve balina alımları ile azalan ETH arzı, fiyat rallisine daha fazla katkıda bulunabilir.
Geçen hafta kripto piyasası rallisinin ortasında, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) bir kez daha rakibi Bitcoin'den daha iyi performans gösterdi. ETH, yükseliş piyasası momentumu sırasında güç kazanıyor ve Bitcoin ile açığı kapatıyor.

Yıl sonuna doğru ilerlerken, Ethereum (ETH), teknik kuruluma göre en büyük rakibi karşısında daha da güç kazanabilir. ETH teknik tablosu, temel alınan varlık U şeklinde bir toparlanma geçirdiğinde oluşan klasik bir "kap ve kulp" modelini gösterir. Desen ayrıca, ortak bir direnç çizgisini, yani boyun çizgisini korurken, sapı temsil eden hafif bir aşağı doğru kaymaya sahiptir.

Geleneksel olarak, fincan ve kulp deseni bir yükseliş deseni olarak görülmüştür. Sap boyun çizgisinden bir kopuş, altta yatan varlıkta, burada Ethereum'da (ETH) yüzde 60'lık bir ralliye yol açabilir. Bu gerçekleşirse, ETH fiyatı mevcut 1552$'lık fiyatından 2250$'a kadar yükselebilir.

Teorik olarak, bu kar hedefi, boyun çizgisi ile en alt nokta arasındaki mesafeyi ölçmekten gelir. ETH/BTC teknik kurulumu, benzer bir tutamak modeli oluşturuyor.

ETH şu anda 0.079 BTC boyunda işlem görüyor. Bunun üzerindeki herhangi bir belirleyici kırılma, ETH'de yüzde 50'lik bir fiyat rallisine yol açabilir ve onu 0.123 BTC'ye çekebilir.

ETH Fiyat Rallisini Destekleyen Faktörler

Buradan itibaren ETH fiyat rallisini destekleyen birkaç iyi faktör var. Ethereum Merge etkinliğiyle, Ethereum blok zinciri, öncekinden daha güçlü temellerle sonuçlanan temel bir değişime tanık oldu. Bu temeller zamanla daha da geliştikçe, ETH fiyat rallisi için zemin hazırlıyorlar.

ETH yakma mekanizması nedeniyle, Ethereum'un yıllık arz oranı Ekim ayında önemli ölçüde düştü. Ethereum ücret yakma mekanizması EIP-1559, zincir üzerindeki ETH işlemleri sırasında belirli ETH'yi kalıcı dolaşımdan kaldırır.

Geçen ay Ekim ayında, sosyal madencilik projesi XEN Crypto, zincir üzerindeki Ethereum işlemlerinin sayısını artırmaktan sorumluydu. Bu, çok sayıda ETH yanmasına neden oldu.

EIP-1559 güncellemesi geçen yıl Ağustos 2021'de Ethereum blok zincirinde yayınlandı. O zamandan beri yaklaşık 2,69 milyon ETH dolaşımdan çıktı. Ayrıca, Ethereum'un PoS geçişi, dolaşımdaki arzın azaltılmasına da yardımcı oldu.

ETH stake edilmesinden yıllık getiri elde etmek için her birey veya havuz, akıllı bir sözleşmede 32 ETH'yi kilitlemelidir. 31 Ekim Pazartesi günü erken saatlerde, Ethereum'un PoS akıllı sözleşmesi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 14.61 milyona ulaştı.

ETH fiyatı için bir diğer olumlu gelişme ise balinaların arzı artırması. Zincir içi veri sağlayıcısı Santiment şunları bildirdi: “Ethereum'un en büyük 10 borsa dışı adresi, Eylül ayındaki birleşmeye yol açan büyük düşüşlerinden sonra varlık biriktiriyor. %6.7 daha fazla ETH eklediler. Bu arada, ilk 10 borsa sadece %0,2'lik bir artışla ayakta duruyor ”.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ