Buenos Aires şehri, 2023'te bir dizi Ethereum doğrulayıcı düğümü konuşlandıracak.

Buenos Aires, 2023

Buenos Aires, Ethereum Doğrulayıcı Düğümlerini Dağıtacak

Giderek daha fazla şehir, kalkınma ve büyüme planlarının bir parçası olarak kripto para birimi ve blok zinciri projelerini dahil ediyor. Buenos Aires'in 2023'te Ethereum zinciri için doğrulayıcı düğümleri dağıtacağı bildiriliyor. Şehrin İnovasyon ve Dijital Dönüşüm sekreteri Diego Fernandez, bunu şehirde gerçekleşen Ethereum merkezli bir kongre olan ETH Latam'da bildirdi.

Fernandez, şehrin bu düğümleri çalıştırma konusundaki ilgisinin bir keşif amacı olduğunu ve bu düğümleri çalıştırmanın, kripto varlıklarını daha iyi bir şekilde düzenlemek için Ethereum zincirini daha derinden anlamalarını sağlayacağını beklediklerini açıkladı.

Düğümler, bu düğümleri kurmak için donanımı dağıtanlar olacak özel şirketlerle ortaklaşa konuşlandırılacaktır. Sekreter, kaç düğümün konuşlandırılacağı veya bu dağıtım programının belirli tarihi hakkında daha fazla bilgi vermedi.

Ancak bu hamle ile Buenos Aires, Latam'da kendi kripto para birimi düğümlerine ev sahipliği yapan öncü şehirlerden biri olacak.

Kripto Vergileri ve Kimlik

Kripto para birimine ve blok zincir yapılarına olan bu ilgi yeni değil. Buenos Aires, bu yılın başından beri kripto para merkezli çözümlerle ilgileniyor ve öneriyor. Şehir , geçen Nisan ayında vatandaşların kripto para birimi ile vergi ödemesine izin vereceğini duyurdu . Girişimin, şehrin bazı işlevlerini otomatikleştirme ve dijitalleştirme programının bir parçası olduğu bildirildi.

Hükümet ayrıca vatandaşların kimliğini blok zinciri tabanlı bir sisteme getirmek için bir platform üzerinde çalışıyor. TangoID adlı platform geçen Mart ayından bu yana üzerinde çalışılıyor. Buenos Aires hükümeti, bu sistemin Ocak 2023'te faaliyete geçmesini bekliyor.

Bu gelişme ve hedefleri hakkında Fernandez şunları söyledi:

Projenin amacı toplulukla fikir birliği içinde, belgelerin ve kişisel kimlik bilgilerinin değiş tokuşu ile başlayan bir dijital etkileşim sistemi oluşturmaktır.

Halihazırda topluluğun okuyabileceği bir teknik incelemeye sahip olan proje, kendi kendini yöneten kimlik kavramını teşvik ediyor ve bir katman 2 Ethereum protokolü olan Starkware'in üstünde çalışacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ