EToro'nun CEO'su ve kurucu ortağı Yoni Assia, Tron'un kurucusu Justin Sun'un konuğu olarak Berkshire Hathaway'in başkanı ve CEO'su Warren Buffett ile son yemeğe katıldı.

Buffett, Bitcoin

EToro'nun CEO'su ve kurucu ortağı Yoni Assia, Tron'un kurucusu Justin Sun'un konuğu olarak Berkshire Hathaway'in başkanı ve CEO'su Warren Buffett ile son yemeğe katıldı.

Aşağıda Yoni yemekle ilgili ayrıntıları paylaşıyor.

“Yemek benim için hayat değiştiren bir andı. Dünyanın en ünlü ve başarılı yatırımcılarından biriyle ve kişisel bir kahramanımla tanışmak büyük bir onurdu. Çocukluğumdan beri ona uzaktan hayran kaldım.

Onunla yüz yüze görüşerek tam olarak sayısız kitapta yazdıklarını söyledi. Yani, bu yatırım basittir. Piyasalarda para kazanmak kolaydır. Anladığınız ve inandığınız işletmelere yatırım yapın. Benjamin Graham’ın 1949 kitabında açıklandığı gibi değer yatırımı kurallarına uyarsanız, yatırımcı olarak başarılı olursunuz.

Bu yemeğin bu kadar hayat değiştirici olmasının nedeni, tüm hayatım boyunca sermaye piyasalarının hayranı olduğumdur. 13 yaşında yatırım yapmaya başladım ve vizyonu her yerde herkese bu pazarlara erişim sağlamak olan bir şirket kurdum. Yine de, sermaye piyasalarında yer alan birçok insan tanırken, çok azı değer yatırımlarını takip ediyor. Kendini ancak 20 yıl % 15-20 yaptıktan ve bu getirileri birleştirdikten sonra ortaya çıkaran gizli bir sihir gibi.

Neyse ki, eToro platformunda artık bu kitabı okuyabilen ve küresel yatırım tabanımızın yararına yatırım yapmaya değer katan Popüler Yatırımcılarım var.

Warren değer yaratan işlere inanır. Bitcoin bu açık göstergelere sahip değildir, bu nedenle bitcoin'in değerini görmez. Warren, bitcoin'in sadece kısa vadeli piyasa oynaklığı bağlamında değerli olduğuna ve çöktüğüne (altına benzer) inanıyor. Gözlerinde, bitcoin bir değer deposu değil, bir korku deposu. Piyasa çöküşünü bekleyen bir şeye yatırım yapmanın iyi bir strateji olmadığına inanıyor.

Ancak, blockchain teknolojisinin bir değeri olduğunu düşünüyor, ancak şu anda hiçbir şirket bunu doğru bir şekilde kullanmıyor. En akıllı insanlar bunun önemli bir teknoloji olduğunu söylüyor, ancak henüz kimse bunu gerçekten kullanmıyor.

Blockchain teknolojisinin ilk aşamasında hala çok fazla olduğumuzu kabul ediyorum. Yine de potansiyeli konusunda inanılmaz heyecanlıyım - özellikle de iyilik yapma potansiyeli.

Dönüştürücü teknolojilerin zaman aldığını unutmamalıyız. Alessandro Volta, 1800 yılında kimyasal bir reaksiyonla elektrik üretti, 31 yıl sonra Michael Faraday elektrik üreten bir makine tanıttı, ancak Thomas Edison elektrik enerjisini ana akıma getiren ampulü icat etti.

Geçen yıl, Blockchain teknolojisi ile servet eşitsizliğini azaltmak için tasarlanmış GoodDollar adlı bir deney başlattık. Amacımız, benimsenmesi halinde küresel ekonomiye daha fazla insanı getirmek ve finansal eşitsizliği azaltmak için olumlu bir güç olacak GoodDollar adlı yeni, küresel, açık kaynaklı bir kripto para birimi oluşturmaktır. Amaç, evrensel temel gelir ilkelerini (UBI) kullanarak küresel ölçekte herkese para dağıtmaktır.

Hala erken günler ve henüz tüm cevaplara sahip değiliz, ancak ilerleme kaydediyoruz ve işbirliğini davet etmek istiyoruz.

 Dünyadaki en zengin 42 kişi, en yoksul 3,7 milyardan daha fazla servete sahiptir. Bu dengesizliği ele almalı ve günlük hayatta kalma mücadelesi veren milyarlarca insana yardım etmeliyiz. UBI herkese ücretsiz para getirme fırsatı sunuyor. Ücretsiz para, finansal özgürlük anlamına gelir ve daha fazla insanın hayallerini finanse etmesine izin verir. Küresel ekonomiye 2,5 milyar daha fazla insan getirmek için bir şans. Bu da büyüme sağlayacak, bu yüzden bir kazan-kazan. Daha fazla bilgiyi gooddollar.org adresinde bulabilirsiniz. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ