Fast food zinciri, müşterilerin DOGE'de "Dogppers" için ödeme yapmasına izin verecek. Şirkete göre, Brezilya'daki Burger King restoranları Whopper temalı ikramları için Dogecoin'i kabul ediyor.

Burger King’den Dogecoin Hamlesi Geldi – Neler Olacak?

Fast food zinciri, müşterilerin DOGE'de "Dogppers" için ödeme yapmasına izin verecek. Şirkete göre, Brezilya'daki Burger King restoranları Whopper temalı ikramları için Dogecoin'i kabul ediyor.

Burger King Dogecoin Ödemelerini Kabul Edecej

Tercüme edilen duyuru şöyle: “Brezilya reali bitti mi? DOGE ile satın alın! Burger King bir kez daha galaksilerde devrim yaratıyor! Artık çok sevilen kripto Dogecoin'i DOGPERS® için ödeme olarak kabul ediyoruz. Satın almak kolaydır, web sitemizi ziyaret edin.”


Her Dogpper, 3 DOGE (kabaca 0,63 ABD doları) değerinde. Şirket, müşterilerden müsaitlik nedenleriyle bir seferde en fazla beş köpek maması satın almalarını istedi.  Burger King, köpek maması serisini ilk olarak 2019'da piyasaya sürdü; ancak, bu ilk kez kripto için kullanılabilir durumdalar.

Burger King Kriptoyu Tamamen Benimseyecek mi?

Bu anlaşmanın, şirketin gelecekte daha geniş bir ölçekte kripto para birimini kabul etmeyi planladığının bir işareti olup olmadığı açık değil.

Dogpper sınırlı süreli bir tekliftir. Gelirlerin bir kısmı hayvan koruma ajansı Petlove'a gidecek. Ayrıca, teklif Dogecoin sahiplerine özel değildir; şirket ayrıca Brezilya'nın resmi para birimi olan real olarak ödeme kabul ediyor.

Bu faktörler, teklifin kesinlikle kripto para ödemelerinin uygulanabilirliğini incelemekle ilgili olmadığını gösteriyor.

Bu, fast food zincirinin kripto para birimine ilk girişi değil. 2017 yılında, şirketin Rusya bölümü Whoppercoin adlı bir token başlatmıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ