ABD merkezli ünlü fastfood zinciri oldukça ilgi çeken bir kripto para kampanyasına ev sahipliği yapıyor.

ABD merkezli ünlü fastfood zinciri oldukça ilgi çeken bir kripto para kampanyasına ev sahipliği yapıyor. Burger King; 20 adet Bitcoin, 200 adet Ethereum ve 2 milyon adet Dogecoin dağıtacak.

Burger King’de en az 5 dolar alışveriş yapan müşteriler email yolu ile elde edecekleri kampanya kodu ile Burger King’in hediye kripto para çekilişine katılabilecek. Burger King yatırımcıları kripto para çekilişine katılabilmek için Robinhood platformuna üye olmaları gerekiyor. Hediye kripto paralar, Burger King yatırımcılarının Robinhood hesaplarına dağıtılacaktır.

ABD’de farklı kuruluşlar da yer yer Burger King’in gerçekleştirdiği kampanya benzeri projelere imza atıyor. Örneğin geçtiğimiz günlerde MasterCard benzer bir kampanyaya imza attı. MasterCard üzerinden ödeme yapan MasterCard kullanıcıları, Bitcoin üzerinden bonus ödemeleri kazanabildiler.

Yukarıda bahsedilen kampanyalar hem önemli bir sonucu belirtiyor hem de yeni sonuçlara gebe. Bu tür kampanyalar kripto paraların ve Bitcoin popülerliğin bir sonucu. Burger King, Bitcoin ve kripto paraların popülaritesini kullanarak satışlarını arttırmaya çalışıyor.

Bu tür kampanyaların gelecekte neden olacağı önemli sonuçlar ise kripto paraların kullanımını yaygınlaştırması ve adaptasyonunu arttırması olacaktır.

İlerleyen günlerde Burger King’in kampanyalarının benzerini yeni işletmelerin de yapacağına şahit olacağız. 

https://www.fool.com/investing/2021/11/17/is-burger-king-really-giving-away-bitcoin-ethereum/

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ