Burger King'in Venezuela şubesi şimdi çeşitli kripto para birimlerini ödeme şekli olarak kabul edecek. Çok uluslu şirket bu hizmeti kolaylaştırmak için Cryptobuyer ile ortaklık kurdu.

Burger King, Krizden Etkilenen Venezuela

Burger King'in Venezuela şubesi şimdi çeşitli kripto para birimlerini ödeme şekli olarak kabul edecek. Çok uluslu şirket bu hizmeti kolaylaştırmak için Cryptobuyer ile ortaklık kurdu.

Yerel haberlere göre, Venezuela'nın enflasyondan etkilenen ülkesindeki Burger King satış noktaları, kripto para birimlerini bir ödeme şekli olarak kabul etmek için Cryptobuyer ile bir ortaklık duyurdu. Müşteriler artık Bitcoin, Dash, Litecoin, Ethereum ve Tether'de ödeme yapabilir.

Burger King, Kripto Ödeme Sistemini 40 Satış Noktasına Dağıtacak

Şu anda, Venezuela'daki Burger King'in sadece bir şubesi ödeme seçeneği olarak kripto para birimini kabul ediyor, ancak şirket bu yıl kripto ödeme seçeneğini Venezuela'daki 40 satış noktasına sunmayı planlıyor. Venezuela'daki bazı yatırımcılar, bolivari değeri dolar karşısında değersiz hale geldiğinden, son birkaç yıl içinde kripto para birimlerini kabul etmeye başladı. Ülkenin kendisi, kripto para birimi Petro'nun benimsenmesi için bastırıyor.

Venezuela Petro İçin Petrol ve Altın Satmaya Başlayacak

Krizden etkilenen ülkenin Başkanı Nicolas Maduro, petro karşılığında petrol, altın ve diğer malların satışı için zaten sözleşmeler imzaladıklarını açıkladı. Ayrıca hükümetin petrol destekli kripto para birimini başarıyla tanıttığını iddia etti. Ayrıca tatil sezonunda altı milyon ailenin kripto para birimini kullandığını iddia etti. Venezuela ayrıca, ABD'nin küresel ticarete girmesini yasaklayan ABD'den yaptırımlarla karşı karşıya. Maduro, petro kullanarak yaptırımları atlamak istiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ