Bu yazımızda sizlere BurgerSwap (BURGER) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve BURGER Coin hakkında bilgiler vereceğiz.

BurgerSwap (BURGER) Nedir? İşte Ayrıntılarıyla BURGER Coin

Bu yazımızda sizlere BurgerSwap (BURGER) Nedir? Ve BURGER Coin hakkında bilgiler vereceğiz.

Son haftalarda, merkezi olmayan finansmanda (DeFi) katılım ve kilitlenen toplam değerde (TVL) büyük bir artışa tanık olduk. Özellikle, Binance ekosistemindeki projeler, kullanıcılarda ve popülerlikte büyük bir artış gördü.

BurgerSwap Nedir?

Eylül 2020'de Binance Smart Chain’de (BSC) başlatılan BurgerSwap, Binance Akıllı Zincir MetaMask yardımcı programı ile Binance Akıllı Zincir (BSC) üzerine inşa edilmiş demokratikleştirilmiş bir otomatik piyasa yapıcıdır (AMM). O zamandan beri, zincirler arası token swapları için popüler bir merkezi olmayan borsa (DEX) haline geldi. BurgerSwap platformunun kullanıcıları, BEP-20 ve ERC-20 tokenleri arasında aracı olmadan takas edebilir. Ayrıca BURGER tokenı, kullanıcıların yönetişime katılmalarına ve BurgerSwap tokenı (BURGER) madencilik ödülleri kazanmalarına olanak tanır! Ayrıca, bu, Uniswap gibi popüler DEX'lerin kullanıcılarına aşina olacak şekilde başarılır.

Bu makalede, Binance Smart Chain’in en iyi otomatik piyasa yapıcısını (AMM) ve BurgerSwap’in neden bu kadar popüler olduğunu keşfedeceğiz. Ayrıca, BurgerSwap AMM ve BURGER tokenının benzersiz özelliklerini açıklayacağız. Ayrıca, topluluğun neden bu kadar önemli olduğunu ve BurgerSwap'in geleceğin topluluk odaklı bir AMM'sini nasıl geliştirdiğini ele alacağız.

BurgerSwap (BURGER) Nedir?

BurgerSwap, Binance Smart Chain'de (BSC) piyasaya sürülen ilk Uniswap benzeri otomatik piyasa yapıcı (AMM) oldu. BurgerSwap protokolü, kullanıcıların BURGER tokenını kullanarak likidite sağlayarak ödül kazanmalarına olanak tanır. Bu, basit bir Binance Akıllı Zincir MetaMask cüzdan entegrasyonu ile sağlanabilir.

Ayrıca BurgerSwap, Binance ekosistemini oluşturan birçok başarılı merkezi olmayan uygulamadan (dApps) sadece biridir. Dahası, BurgerSwap platformu, topluluğun çıkarlarını ilk sıraya koyan, tamamen merkezi olmayan ve demokratikleştirilmiş bir AMM'dir.

Otomatik Piyasa Yapıcılar (AMM)

Otomatik bir piyasa yapıcı (AMM), benzersiz ticareti kolaylaştırmak için akıllı sözleşmeye dayalı protokoller kullanan merkezi olmayan bir uygulamadır (dApp). Bu, sipariş defteri olmadığı ve herhangi bir jeton değişiminin diğer ucunda bir alıcının olmasına gerek olmadığı anlamına gelir. Bu token takaslarının likiditesi AMM'lerden gelir. İnsanlar, kripto varlıklarını çiftler halinde Aave ve Compound gibi DeFi protokollerine ödünç verebilirler.

Otomatik piyasa yapıcılar (AMM'ler), son aylarda merkezi olmayan finansmanı (DeFi) yeniden şekillendirdi. Popüler merkezi olmayan borsa (DEX) Uniswap, dünyanın en çok kullanıcısı olan merkezi kripto borsası (CEX) Coinbase'in 24 saatlik işlem hacmini aştıktan sonra, Ethereum tabanlı protokollerde küçük işlemler yapmak ve yönetişime katılmak neredeyse yüksek şebeke tıkanıklığı ve gaz ücretleri nedeniyle imkansız hale geldi. Bu nedenle, Ethereum tabanlı merkezi olmayan uygulamalarla (dApps) etkileşim, genellikle potansiyel kârlardan büyük bir pay almadan ücretleri karşılayabilen büyük çanta sahipleri ile sınırlandırılabilir.

BurgerSwap, benimsenmeyi artırmanın bir yolu olarak topluluk katılımını teşvik ederek BurgerSwap token (BURGER) ile oyunu değiştiriyor ve işe yarıyor gibi görünüyor!

BURGER tokenı Binance’te işlem görüyor. Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ