Vitalik Buterin, parasal gücün yoğunlaşmasını önlemek için kendisine gönderilen SHIB tokenlerinin %90'ını yaktığını itiraf ediyor.

Vitalik Buterin, parasal gücün yoğunlaşmasını önlemek için kendisine gönderilen SHIB tokenlerinin %90'ını yaktığını itiraf ediyor. Yakma işlemi kolay değildi ve yeni bir dizüstü bilgisayar satın almasını gerektirdi. Buterin, toplama ve parçalamanın Ethereum'daki tıkanıklığı hafifletmeye yardımcı olacağını umuyor.

Vitalik Buterin, SHIB'nin kurucuları tarafından kendisine gönderilen yaklaşık 7 milyar dolarlık SHIB'yi yakmak için geçirdiği süreçle ilgili bazı ilginç detayları ortaya koyuyor.

UpOnly podcast dün Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ile röportaj yaptı. Buterin, FTX'e bağlı podcast'ten Cobie ve Ledger ile neredeyse iki saat boyunca sohbet etti ve burada 500 trilyon tokenin %90'ını yakmanın karmaşıklığını ortaya koydu. SHIB tokenleri, o sırada 1.2 milyar dolar olan Hindistan Covid Crypto Relief Fund'a %10 bağışta bulunan Buterin'e bağışlandı. O sırada bunların %90'ını (yaklaşık 7 milyar dolar değerinde) yaktı çünkü "bu tür bir gücün odağı olmak istemiyordu".

Shiba Inu, geçen yıl %40 000 000 artışla sahiplerini çok hızlı bir şekilde zenginleştiren ETH tabanlı bir meme tokenidir.  Buterin podcast'e, yakma işlemini yapmak için Target'tan yeni bir dizüstü bilgisayar alması gerektiğini söyledi. SHIB kurucularından aldığı fonlar, soğuk bir kağıt cüzdanda tutuldu. Özel anahtarı almak için iki numarayı kullanmak zorunda kaldı. Buterin “Bu numaralardan biri benimleydi; diğeri ise ailemle birlikte Kanada'daydı," dedi .Diğer numarayı almak için Kanada'daki ailesini aradı. Daha sonra özel anahtarı yeni bilgisayarına girdi. Ayrıca, hayır kurumuna ETH göndermek için bir Ethereum işlemi oluşturdu. Buterin daha sonra QR kodları üreten bir program indirdi. Ardından işlem için QR kodunu cep telefonuyla taradı, dizüstü bilgisayara kopyaladı ve ardından etherscan.io/pushTx'e koydu. Sonra tokenleri göndermeye başladı.

Ethereum’un Geleceği

Buterin, Ethereum'u geleceğinin büyük bir parçası olarak gördüğünü söyledi. Vitalik, Ethereum'un hala işlem başına 0,05 ABD doları hedeflediğini ve güvenlik veya ademi merkeziyetçilikten ödün vermeden ölçeklendirme konusunda ileriye dönük yolların toplama ve parçalama olduğunu söylüyor. İşlem maliyetlerinin "birkaç yıl içinde" 0,05 doların altına düşeceğini tahmin ediyor. Ayrıca, ZK toplaması Ethereum Sanal Makinesindeki ilerlemenin iyi gittiğini ve çoğu düğümün tam bir zincir depolamayacağını söyledi.

Düşük İşlem Maliyetleri Ulaşılabilir

Bir toplama, Ethereum'da işlemlerin ana Ethereum zincirinden yürütüldüğü, işlem verilerinin 1. katmanda yayınlandığı ikinci bir katman çözümüdür. Tıkanıklığı azaltmak için bir otoyoldaki şerit sayısını artırmaya benzer. Ethereum şu anda oldukça sıkışık ve çok yüksek gaz ücretlerine yol açıyor. Gaz, Ethereum'da hesaplamaya güç veriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ