Bitcoin sahipleri, Bubba Gump Shrimp ve Muscle Maker Grill dahil olmak üzere ABD merkezli farklı gıda zinciri restoranlarından yiyecek satın alabilecekler.

Büyük ABD Gıda Zinciri Restoranları Bitcoin Ödemelerini Etkinleştirdi

Bitcoin sahipleri, Bubba Gump Shrimp ve Muscle Maker Grill dahil olmak üzere ABD merkezli farklı gıda zinciri restoranlarından yiyecek satın alabilecekler.

Ödeme aracı olarak bitcoin ve diğer kripto varlıklarını kabul eden şirket ve kuruluşların sayısı artmaya devam ediyor. ABD'den en son gelenler gıda endüstrisinden geliyor - Muscle Maker Grill ve bir ana şirket olan Landry's tarafından işletilen çok sayıda restoran zinciri Bitcoin ödemelerini artık kabul ediyor.

Bitcoin ile Yiyecek Satın Almak

1980 yılında kurulan Landry's Inc., çok sayıda küçük şirketi işleten özel mülkiyete ait çok markalı yemek, ağırlama, eğlence ve oyun şirketidir. Yakın tarihli bir CNBC röportajında, Başkan ve CEO Tilman Fertitta, restoran zinciri markalarının çoğunun yakında BTC ödemelerini kabul etmeye başlayacağını duyurdu.

BTC'nin benimsenmesi Mastro’nun bazı lokasyonlarında başlayacak, Morton’s The Steakhouse ve Bubba Gump Shrimp Co gibi diğer şirket markaları daha sonra aynı şeyi yapacak.

NBA ekibi Houston Rockets'in de bitcoin ödemelerini kabul ettiği Fertitta, kripto işlemlerinin basitliğini özetledi ve "burada kalmak için" olduklarını ekledi.

Muscle Maker Inc., röportajından kısa bir süre sonra benzer planları özetledi. Muscle Maker Grill, Healthy Joe’s, MMG Burger Bar ve Superfit Foods'u işleten kendi deyimiyle "sizin için daha sağlıklı" şirket, nakit, kredi ve banka kartlarına alternatif olarak bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayacağını söyledi.

"Bitcoin kabulü, güncelliğini korumak isteyen şirketler için doğal bir ilerlemedir. Y kuşağı sağlıklı yiyecek arayışı içinde ve onlara kripto para birimi ile ödeme yapma imkanı vererek sağlıklı beslenmeyi daha da kolaylaştırıyor. "

Bitcoin ile Mülk Satın Almak

Kullanıcılar, yiyecek alımlarının yanı sıra mülk satın almak için lider kripto para birimini kullanabilirler. Arjantin’in dev e-ticaret pazarı Mercado Libre, bu haftanın başlarında Buenos Aires, Santa Fe ve Cordoba'da bitcoin ile satın alınabilecek çok sayıda daire, ev, kasaba evi, arsa, arazi ve diğer mülkleri listelediğini duyurdu.

Açıklamada, bölgedeki dijital varlıkların artan rolüne değindi. Dahası, Mercado Libre, izleyicileri kripto para birimlerini en iyi şekilde nasıl kullanabilecekleri konusunda eğittiği bir web seminerine ev sahipliği yaptı.

Bahsi geçen gıda zincirleri ve Mercado Libre ile BTC kabul eden kuruluşların sayısı artmaya devam ediyor. CryptoPotato, kısa süre önce müşterilerinin bitcoin veya diğer dijital varlıklarla ürün ve hizmet satın almasına olanak tanıyan çok sayıda şirketi listeledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ