Bitcoin, hisse senedi piyasaları ve diğer risk varlıkları doğrultusunda bir gecede güçlendikten sonra bugün 50.000 doların üzerine çıktı, ancak birçok kripto yatırımcıları kenarda kaldı.

Bitcoin, hisse senedi piyasaları ve diğer risk varlıkları doğrultusunda bir gecede güçlendikten sonra bugün 50.000 doların üzerine çıktı, ancak birçok kripto yatırımcıları kenarda kaldı.

 

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin, Cumartesi günü yüzde 22 kadar düştükten sonra 200 günlük hareketli ortalamasının üzerine geri döndü. Teknik analistler, ralli başlarsa izlenmesi gereken bir sonraki kilit seviyenin son 100 gün içindeki ortalama fiyatı olacağını söylüyor. Yatırımcılar bu hafta sonu yaşanan ani çöküşün enkazını tararken Bitcoin sonunda 50.000 doların üzerine çıkmayı başardı.

Bitcoin Geçen Hafta 42.000 Dolara Kadar Düştü

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, Cumartesi sabahı fiyatının birkaç saat içinde 42.000$'a kadar düştüğünde bir  ani çöküşe tanık oldu. Ancak, hızla toparlanıp 47.000$ civarında işlem gördüğü için orada uzun süre kalmadı. Diğer büyük altcoinler de bu hafta sonu, ABD borsasının birçok bölgesinde satışları da kapsayan daha büyük bir riskten kaçınma hissi ile daldı. Yeni Omicron varyantının korkusu piyasayı kırmızıya çevirmişti.

Bitcoin 50.000 Doların Üzerine Çıktı

Yazma sırasında, Bitcoin 51.000 $ civarında işlem görüyor. Orijinal kripto para birimi son 24 saatte %4,58 arttı. Bu arada, hafta sonu satış sırasında 100 günlük hareketli ortalamasının altına düşen Ether, desteği 3.500 dolar civarında olmasına rağmen son 50 gündeki ortalama fiyatı civarında direnç bulabilir. Yine de, son birkaç seansta Bitcoin'e göre daha iyi kaldı. Bitcoin yüzde 39, Ether yüzde 28 düştü.

Bu çöküş, 19 Mayıs'ta Bitcoin fiyatındaki %31'lik çöküşten bu yana en büyük düşüş oldu. Kripto para analiz platformu Coinglass'a göre, Bitcoin'in piyasa değeri 21 Ekim'de 1,25 trilyon dolardan yaklaşık 932 milyar dolara düştü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ