Blockchain, Vietnam ve Tayland'daki şirketlerin ticaretlerini daha sorunsuz bir şekilde halletmelerine yardımcı oluyor.

Büyük Asya Bankası, SCB Destekli Blok Zincirine Kredi Verdi

Blockchain, Vietnam ve Tayland'daki şirketlerin ticaretlerini daha sorunsuz bir şekilde halletmelerine yardımcı oluyor.

Filipinler merkezli Asya Kalkınma Bankası (ADB), Standard Chartered destekli Contour blockchain ağını kullanarak ilk akreditif (LC) işlemini gerçekleştirdi.

Ticaret, ADB'nin ticaret ve tedarik zinciri programının bir parçasıydı ve Standard Chartered ve Vietnam Yatırım ve Kalkınma Bankası'nı içeriyordu.

ADB'nin ticaret anlaşması, Vietnam ile Tayland arasındaki ilk blok zinciri tabanlı sınır ötesi LC işlemine de işaret ediyordu.

Global Trade Review raporuna göre, ticaret Tayland’daki SCG Plastics Co Ltd’den Vietnam’daki Opec Plastics Joint Stock Company’ye gönderilen 50.000 $ 'lık bir plastik sevkiyatını içeriyordu.

ADB, blockchain'in ticaret anlaşmasının verimliliğine nasıl katkıda bulunduğundan özellikle bahsetmemiş olsa da, bankanın ticaret ve tedarik zinciri finansmanı başkanı Steven Beck, blockchain kullanımının ticareti daha verimli hale getirirken riski azalttığını ve giriş engellerini düşürdüğünü söyledi.

Devam eden pandemi nedeniyle dünya çapında uygulanan sosyal mesafe önlemleri, ticaretin dijitalleşmesinin önemini kanıtladı ve uluslararası ticaret ve tedarik zincirinde yer alan birçok büyük kuruluşu, operasyonları dijitalleştirmek, evrak işlerini bir kenara bırakmak ve işi sürdürmek amacıyla blok zinciri uygulamaya yönlendirdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ