Son zamanlardaki piyasa türbülansına ve düzenleyici netliğin olmamasına rağmen, Avustralya'nın bazı büyük bankaları, süper fonları ve finans kurumları, gelişmekte olan kripto para varlık sınıfına müşteri ilgisinin güçlü olduğunu öne sürüyor.

Son zamanlardaki piyasa türbülansına ve düzenleyici netliğin olmamasına rağmen, Avustralya'nın bazı büyük bankaları, süper fonları ve finans kurumları, gelişmekte olan kripto para varlık sınıfına müşteri ilgisinin güçlü olduğunu öne sürüyor.

Visa, Macquarie, Commonwealth Bank ve JP Morgan temsilcileri, Blockchain Australia'nın Sidney'deki beş günlük Blockchain Week konferansının açılış gününde tüketicilerinin onları kripto para birimiyle ilgili daha fazla hizmet vermeye yönlendirdiğini söyledi.

Commonwealth Bank of Australia (CBA), Sophie Gilder bir konferansta delegelere, bankanın Sydney Morning Herald'a göre hem perakende hem de kurumsal yatırımcılar için yeni ürünler üzerinde çalıştığını söyledi.

Sophie Gilder ayrıca, bankanın Avustralya'nın düzenleyici gözlemcisinin radarı altında olmasına rağmen, uygulama içi kripto para ticaretinin ilk lansmanına ezici bir yanıt aldığını belirtti.

Kısmen düzenlemeye ihtiyacınız olduğu için ve kısmen de son derece sağlam bir iş gerekçesine ihtiyaç duyduğu için, ölçülü ve istikrarlı bir şekilde yerine getirmek istediğimiz tüm müşteri ihtiyaçları yelpazesidir” dedi.

Commonwealth Bank Kripto Ekibinin Boyutunu İkiye Katlayacak

Honduras'ın önümüzdeki günlerde Bitcoin'i resmi olarak yasal ihale olarak tanıdığı bildiriliyor. Tether benzersiz adresleri, BTC 41 bin dolarda gezinirken kripto için büyük bir hareketin yakın olduğunu ima ediyor

Avustralya, Kripto Para Birimlerini Düzenleme Konusunda Büyük Bir Hamleye Hazırlanıyor

Bayan Gilder'e göre, Commonwealth Bank önümüzdeki aylarda kripto ve blok zinciri ekibinin boyutunu iki katından fazla artırmayı planladı ve bu alandaki yatırımını önemli miktarda artıracaktı.

Bununla birlikte, CBA geçen yıl kripto para birimi yatırım hizmetlerine başladığından beri, Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto para birimlerinin değerleri düştü, Bitcoin ve Ethereum fiyatları yaklaşık %30 oranında düştü.

Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin ardından, Bitcoin ve diğer popüler kripto para birimleri, varlık sınıfı %10'un üzerinde bir düşüşle başlangıçta değerlerini korumak için mücadele etti. Ancak o zamandan beri, amiral gemisi dijital para birimi 40.000 doların üzerine çıktı ve şu anda bu seviye civarında dengeleniyor.

Visa Australia’nın inovasyon ve fintech başkanı Anthony Jones da, ödeme şirketi tarafından Avustralyalıların %93’ünün kripto para biriminin farkında olduğunu ortaya koyan yakın tarihli bir araştırmaya atıfta bulunarak, kripto para birimlerinin artan popülaritesini vurguladı ve artık “iyi ve gerçekten ana akım” olduğunu belirtti.

"Bu yaygın ana akım benimseme burada çok fazla ve burada kalacağına inanıyoruz" dedi.

Gerçekten de, Eylül 2021 araştırmasından elde edilen veriler, her 6 Avustralyalıdan 1'inin kripto para sahibi olduğunu gösterirken, %56'sı Elon Musk'ın Bitcoin'i icat ettiğini düşünürken, küresel ödeme devi Visa (NYSE: V) Avustralya'da kripto ödemelerini kolaylaştırmak için fiziksel bir banka kartı da piyasaya sürdü.

Avustralya Kriptoyu Düzenlemeye Hazırlanıyor

20 Mart'ta Finbold, Avustralya'nın kripto para birimlerini düzenleme konusunda büyük bir hamleye hazırlandığını bildirdi. Avustralya makamları, dijital para birimleri için hükümler içerecek ve ülkenin kripto para birimi endüstrisini bu tür önlemleri dikkate alan artan sayıda diğer ülke ile uyumlu hale getirecek kapsamlı bir ödeme sistemi değişikliği planlarını duyurdular.

Ülkenin Finansal Hizmetler Bakanı Jane Hume'a göre, hükümetin amacı, çeşitli dijital varlıkların artan benimsenmesi karşısında tüm kripto para birimi katılımcılarının düzenlenmiş bir ekosistem içinde çalışmasını garanti etmek.

“Hükümet, bir tabloyu veya bir şirkette hisseyi garanti edebileceğinden daha fazla kripto paranızı garanti edemez ve etmemelidir. Ancak Avustralya borsalarının, emanetçilerinin ve komisyoncularının daha iyi, daha güvenli ve daha güvenli bir düzenleyici çerçeve içinde çalışmasını sağlayabiliriz” dedi.

Kripto para biriminin vergilendirilmesi, yatırımcıların korunması ve dijital bankaların ve kripto borsalarının düzenlenmesi, önerilen düzenlemelerin ana vurgusu olacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ