Bitcoin yıldırım ağının benimsenmesi, yeni bir ortaklığın ardından Filipinler'e kadar uzanıyor.

Büyük Benimseme: 111 Milyon Kişi, Yeni Ortaklık Sayesinde Bitcoin Lightning Ağına Erişiyor

Bitcoin yıldırım ağının benimsenmesi, yeni bir ortaklığın ardından Filipinler'e kadar uzanıyor.
SendGlobally, ortaklık yoluyla Pouch'un kullanıcı deneyimi sorunlarını düzeltir.

Pouch olarak bilinen Güneydoğu Asya merkezli bir aydınlatma hizmeti firması CoinCorner ile ortaklığını tamamladı. CoinCorner artık Birleşik Krallık ve Avrupa'daki kullanıcılarının Küresel Olarak Gönder özelliğini kullanmasına izin vereceğinden, ortaklık, yıldırım ağı kullanımını artırmada önemli bir adım olmaya devam ediyor.

Bu özellik, Asya'daki Filipinler'e para transferi yapmak için yukarıda bahsedilen müşterilere erişim sağlayacaktır.

Send Globally, kullanıcıların fiat para birimlerini (USD veya GBP) Bitcoin'e dönüştürmelerine yardımcı olur. Dönüştürülen fiat daha sonra yıldırım ağı aracılığıyla alıcının konumunda bulunan başka bir ortağa gönderilir.

Alıcı daha sonra alınan Bitcoin'leri kendi ülkesinin para birimine çevirecektir. Alıcı ayrıca parayı mobil para hesabında veya geleneksel banka hesabında alma seçeneğine de sahiptir.

Küresel Olarak Gönder, özellikle vergi ödemelerinin aniden ortaya çıkabileceği durumlarda, her iki taraf için de son derece yararlıdır. İlerleme, hem göndericinin hem de alıcının herhangi bir temel Bitcoin vergi ödemesinden kaçınmasına izin verir. Fiat oynaklığı veya saklama sonuçları da Küresel Olarak Gönder kullanılarak önlenebilir.

Ortaklık, Havale Piyasasında Büyümeyi Teşvik Etmek İçin İyi Bir Konumda

Pouch'un CEO'su Ethan Rose, ortaklığın önemi hakkında bir konuşma yaptı. Rose, Coincorner ile yeni uyumun alaka düzeyini, ürün kullanımlarının basitleştirilmesi için bir gereklilik olarak açıklıyor. Kullanıcı deneyimi anlamında yaşadıkları zorluklara vurgu yapan CEO, şunları söyledi:

"Lightning Network, sınırlar ötesine para göndermenin en verimli yoludur, ancak şimdiye kadar kullanıcı deneyimi, ortalama bir kullanıcı için çok karmaşıktı. Pouch & CoinCorner arasındaki ortaklığı duyurmaktan çok memnunuz çünkü bu, bir havalecinin kullanıcı deneyimini büyük ölçüde basitleştirirken Lightning'in tüm avantajlarından yararlanmaya devam etmemizi sağlıyor."

Öte yandan Coincorner CEO'su Danny Scott, ortaklıktan duyduğu heyecanı dile getirdi. Scott, her iki platformda da milyonlarca kullanıcıya hizmet verdiği için, ortaklığın havale piyasasında Bitcoin ve Bitcoin yıldırım ağının önemini göstereceğinden çok emin.

Şu sözleri aktarılabilir:

"Pouch ile olan son ortaklığımızı duyurmaktan ve Küresel Olarak Gönder hizmetimizi Filipinler'e genişletmekten heyecan duyuyoruz. Her yıl Birleşik Krallık ve Avrupa'dan Filipinler'e 2.412.600.000 ABD Dolarından (2 milyar £) fazla havale yapılıyor, bu nedenle bu, Lightning Network aracılığıyla anında ve düşük maliyetli işlemlerle Bitcoin'in gücünü göstermek için başka bir harika fırsat."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ