BNY Mellon, resmi olarak bir kripto saklama platformu başlattı; bu, asırlık bankanın müşterilerin özel anahtarlarını depolayacağı ve Bitcoin ve Ethereum'larında defter tutma hizmetleri sunacağı anlamına geliyor.

Büyük Benimsenme: Trilyon Dolarlık Banka Bitcoin ve Ethereum

BNY Mellon, resmi olarak bir kripto saklama platformu başlattı; bu, asırlık bankanın müşterilerin özel anahtarlarını depolayacağı ve Bitcoin ve Ethereum'larında defter tutma hizmetleri sunacağı anlamına geliyor.
Kripto pazarını saran mevcut kış donması sektörün geleceği hakkında şüphe uyandırırken, alandaki kurumsal talep her zamankinden daha güçlü.
Amerika'nın en eski bankası BNY Mellon, müşterileri adına Bitcoin ve Ethereum'u tutmak için bir dijital saklama platformu başlattı. BNY Mellon, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanından onay aldıktan sonra seçkin müşterilerin BTC ve ETH'sini almaya başladı.

Hareket, kripto para biriminin benimsenmesinde önemli bir adımı işaret ediyor ve dijital varlıkların uzun vadede burada olduğunu gösteriyor. BNY Mellon'un kripto hizmetlerine dalışı, kenarda duran kurumsal yatırımcılar arasında varlık sınıfına güven aşılayabilir.

BNY Mellon Kripto Saklama Hizmetleri Sunuyor

BNY, Amerika Birleşik Devletleri'nde aynı platformda geleneksel yatırımların yanı sıra kripto varlıklarının velayetini sunan ilk büyük banka oldu.

The Wall Street Journal'ın bir raporuna göre, gözetim altında 43 trilyon dolardan fazla varlığa sahip 238 yaşındaki banka, Bitcoin ve Ethereum'a sahip sınırlı sayıda müşteri için özel anahtarlar saklayacak. Banka ayrıca diğer geleneksel defter tutma işlevlerini de sağlayacaktır.

BNY Mellon, varlıkları korumak için Fireblocks tarafından oluşturulan yazılımı kullanacak ve Chainalysis'in uyumluluk yazılımı aracılığıyla bankaya gelen herhangi bir kripto üzerinde durum tespiti yapacak.

BNY Mellon Kıdemli Başkan Yardımcısı Roman Regelman, “Dijital Varlık Saklama ile lider teknolojiyi benimserken ve fintech'lerle işbirliği yaparken, gelişen dijital varlıklar alanına güven ve yenilik yolculuğumuza devam ediyoruz” dedi.

Özellikle, banka, bu sonbaharın başlarında New York'un finansal gözlemcisi tarafından kripto para gözetimi için düzenleyici onay aldı.

Kurumsal Para Kriptoya Akıyor ve Sadece Büyüyecek

Kripto piyasası zor bir yıl geçirmiş olsa da  Bitcoin, Ethereum ve diğer çoğu kripto para birimi geçen yılın tüm zamanların en yüksek seviyelerine göre yüzde 72’nin üzerinde işlem görüyor – Wall Street, kriptoya olan iştahın artması nedeniyle sektöre giderek daha fazla ilgi gösteriyor. kurumsal yatırımcılar arasında varlıklar.

BNY Mellon'un kriptoya geçişi Wall Street'te daha geniş bir trend izliyor. Geçen ay, ABD'deki en büyük ikinci borsa operatörü Nasdaq, kurumsal kripto yatırımcıları için bir kripto saklama hizmeti başlattı. Ağustos ayında, dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, kriptoyu doğrudan zengin müşterilerinin kullanımına sunmak için bir Bitcoin güven fonunu açıkladı.

Popüler Bitcoin kalıcı boğa Anthony Pompliano, daha büyük kurumsal oyuncuların mevcut kasvetli görünüme rağmen kriptoda “hepsi bir arada” olmaya hazırlandığını öne sürdü.

Kısa vadede fiyatlara ne olursa olsun, kesin olan bir şey var. Büyük finans kurumları, buradalar. Dahili olarak ekipler kuruyorlar ve Bitcoin ve kripto konusunda her şeyi yapıyorlar. Bu aslında kısa vadede fiyata yardımcı olmayabilir. Ama bu bana uzun bir süre boyunca bu endüstrinin hiçbir yere gitmediğini söylüyor.

Morgan Creek Digital kurucu ortağı, kısa süre önce birkaç büyük fon ve şirketle konuştuğunu ve şu anda kripto pastasından bir parça almanın yollarını araştırdıklarını ve şimdiden özel ekipler işe almaya ve oluşturmaya başladıklarını belirtti. Bu, kurumların artık gelmediğinin bir başka kanıtıdır .

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ