Bitfinex'te Joe007 olarak tanımlanan bir Bitcoin balinası, 9.000 $ 'dan beri piyasada dik bir düzeltme çağrısında tutarlı.

Büyük Bir Bitfinex Bitcoin Balinası Ciddi Bir Düzeltme Bekliyor

Bitfinex'te Joe007 olarak tanımlanan bir Bitcoin balinası, 9.000 $ 'dan beri piyasada dik bir düzeltme çağrısında tutarlı. Joe007, mevcut boğa piyasasının diğer balinalar tarafından oldukça manipüle edildiğini ve geri çekilmenin kaçınılmaz olduğunu açıkladı.

Ardışık Altı Ay Boyunca kâr

Kripto para birimi tüccarı Jacob Canfield'a göre, Ağustos 2019'dan Ocak 2020'ye kadar altı ay boyunca kârlı durumda.

Ortalama olarak, trader geçtiğimiz yarım yıl boyunca aylık bazda 6.52 milyon $ kar elde etti.

Şubat boyunca, Joe007, Bitcoin rallisini 9.000 $ 'dan 10.500 $' a kadar parodi emri şeklinde bir manipülasyon örneği olarak tanımlamakta tutarlıydı.

Teminat alım satımında, sahtecilik emirleri, diğer yatırımcıları Bitcoin fiyatını yükseltmek için uzun sözleşmeler yapmaya teşvik etmek için verilen sahte satın alma emirlerini ifade eder. Son dönemdeki yükseliş esas olarak yüksek kaldıraçlı uzun ürünlerle sürülürken, balina hareketin “sorumsuz” olduğunu ve kaçınılmaz bir geri çekilmenin geleceğini söyledi.

Joe007 konuyla ilgili olara şu vurguyu yapıyor:

“Fiyatı sadece fantom coin ile bu kadar uzun süre zorlayabilirsiniz. Bir noktada, insanlar sadece pazarın diğer tarafında kimseyi bulmak için çılgın kazançlarını bozdurmak isterler. Şov bu olurdu. ”

Balinalar diğer platformlara göre Bitfinex'te işlem yapma eğilimindedir, çünkü borsa sadece 3.3x'e kadar kaldıraç sunar. BitMEX veya Binance’in 100 ila 125x’iyle karşılaştırıldığında 3,3x’lik düşük kaldıraç, düşük sermayesi olan çoğu bireysel yatırımcıya hitap etmez.

Bu nedenle, Bitfinex'teki trader'lar daha uzun vadeli bir stratejiyle işlem yapma eğilimindedir, çünkü düşük kaldıraç herhangi bir tasfiye olasılığını önemli ölçüde azaltır.

Şimdiye kadar, Şubat ayına 16 gün kala Joe007 kısa bir pozisyonda 6,7 milyon dolara kadar pozisyon açtı. Bitcoin fiyatı ayın geri kalanında 10.000 doların altında kalırsa, yatırımcı için birbirini izleyen yedi karlı ayla sonuçlanır.

Piyasa duyarlılığı gün geçtikçe daha iyimser hale gelirken, soru başlangıçta parodi emirleri yoluyla manipülasyonla başlatılan rallinin kısa ve orta vadede organik bir yükselişe dönüşüp evrim geçiremeyeceğidir.

Bitcoin rallisi organik midir?

Fiyat arttıkça topluluğun rallinin organik hale gelme olasılığı hakkındaki bir soruya yanıt olarak Joe007 basitçe “Bekleyelim ve görelim” dedi.

Adaptive Fund’dan Willy Woo’nun zincir yatırımcı faaliyeti gibi bazı veriler geçtiğimiz ay perakende yatırımcılardan gelen talebin ve ilginin arttığını gösteriyor. Nisan ayı sonunda yarıya indirilecek olan Bitcoin ödülü, tüccarlar tarafından baskın kripto para biriminin fiyat eğilimi için önemli bir değişken olarak kabul edildi.

Satoshi Flipper olarak bilinen bir tüccar şunları söyledi:

 “BTC yarılanması 2,5 ay içinde gerçekleşecek. Cahil olmayın ve bunun önemli olmadığını ve / veya analiz ederken göz ardı edilmesi gerektiğini iddia edin. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ