Kripto para birimi endüstrisi kendi dezavantajları ile birlikte gelir ve en önemlilerinden biri Balina manipülasyonudur.

Büyük Bitcoin Transferleri Piyasa Manipülasyonu Anlamına mı Geliyor?

Kripto para birimi endüstrisi kendi dezavantajları ile birlikte gelir ve en önemlilerinden biri Balina manipülasyonudur. Endüstride hareket eden büyük varlıklar son birkaç yıldır ortak bir olay olmuştur ve büyük işlem emirleri nedeniyle fiyat tekrar tekrar etkilenmiştir.

Yeni bir örnek, engellemenin son orta yayında belirtildi. Mayıs 2020'de bir Twitter botunun 2009 yılına dayanan 50 Bitcoin, işlemin Satoshi Nakamoto ile bağlantılı bir cüzdandan gelebileceğini iddia ettikten sonra ekosistemdeki hareketi kolaylaştırdı.

Endüstride bir dizi düşüşü tetikledi, ancak yazı, bu tür hareketleri yapan büyük cüzdanların mutlaka manipülasyon anlamına gelmediğini öne sürdü.

Sektördeki çoğu balina birkaç faktör nedeniyle büyük para / token sahipleri haline geliyor. Ya bu balinalar dijital varlıkla bağlantılı bir organizasyon yarattılar ya da kripto alanına giren son derece erken benimseyenlerdi, bu nedenle ortalama bir yatırımcıya genellikle ek bir avantajları var.

Her büyük işlem manipülasyonu göstermese de, genellikle endüstride izini bırakır. Daha önce, daha büyük transferlerin, olumsuz etkiler yaratabilecek, ancak her zaman basit olmayan bir belirsizlik hissi ile algılandığı bildirilmişti. Etki ayrıca soğuk cüzdan mevduatı, soğuk cüzdan para çekme, sıcak cüzdan para yatırma, sıcak cüzdan para çekme ya da borsa dışı transferler gibi transfer türüne de bağlı olabilir.

 Büyük işlemler büyük ölçüde 'manipülasyon' merceğinden görünse de, her zaman böyle değildir ve toplam transfer değeri kasıtsız bir fiyat farklılığı yaratır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ