Bir LUNA çatal teklifi için yüzde 65,5'lik bir oylamanın ardından, algoritmik stabilcoin UST'yi içermeyen bir Ekosistem Canlanma Planı II çalışması başlatıldı.

Büyük Borsalar Desteği Onaylarken Luna 2.0 Token  Lansman Tarihi Açıklandı

Bir LUNA çatal teklifi için yüzde 65,5'lik bir oylamanın ardından, algoritmik stabilcoin UST'yi içermeyen bir Ekosistem Canlanma Planı II çalışması başlatıldı. Terraform Labs kurucu ortağı Do Kwon ve Terra Labs, bunun bir hard fork olacağı iddiasına karşı çıktılar.

Bir LUNA çatal teklifi için yüzde 65,5'lik bir oylamanın ardından, algoritmik stabilcoin UST'yi içermeyen bir Ekosistem Canlanma Planı II çalışması başlatıldı. LUNA 2.0 test ağı, ana ağın başlatılmasını beklerken canlı yayına geçtiğinden, çaba zaten devam ediyor. Bunun 27 Mayıs'ta, 26 Mayıs'ta gerçekleşen anlık görüntü ile tamamlandığı söyleniyor. Bu, Terra topluluğunu eğitmek amacıyla Orbital Command adlı bir doğrulayıcı tarafından duyuruldu.

Duymadıysanız Terra 2 testnet yayında. Mainnet Cuma günü yayına giriyor. Oluyor! Ne kadar airdrop alırım? Terra 2'nin amacı nedir? Hangi protokoller katılacak? Terra hakkında bilmeniz gereken her şey.

Terraform Labs kurucu ortağı Do Kwon ve Terra Labs, bunun bir hard fork olacağı iddiasına karşı çıktılar. Onlara göre bu, LUNA klasiği terk edilirken 0. blokta başlayacak yeni bir blok zinciri olacak. Tipik bir hard fork'un aksine, LUNA'nın önceki zincirle ortak bir geçmişi olmayacaktı.

Tüm Sahiplere LUNA 2.0 Airdrop

LUNA öncesi ve sonrası ve UST sahipleri, yeni tokenlerin  yüzde 30'unun sabit bir miktarı kendilerine verileceği için süreçte göz ardı edilmeyecek. 27 Mayıs'ta 1000 UST atak sonrası  tutan kişilerin 0.013 kez alacağı açıklandı. Bu durumda 13 yeni LUNA tokeni  alacaklardı.

Saldırı öncesi LUNA – 1: ~1.1

Saldırı öncesi aUST – 1 : 0.033

Saldırı sonrası LUNA – 1: 0.000015

Saldırı sonrası UST – 1: 0,013.

Ayrıca, kullanıcılar, bağlı durumda olacakları için tokenleri aktarmak için 21 gün beklemek zorunda kalacaklardı. Kripto topluluğunun bir kısmından gelen eleştirilere rağmen, birkaç borsa yeni LUNA tokenine desteklerini açıkladı.

Binance CEO'su Changpeng Zhao, tüm kripto ekosistemi üzerindeki etkisi nedeniyle Terra kurucusunu şiddetle eleştiren kilit oyunculardan biriydi. Bununla birlikte, borsa, mevcut UST ve LUNA sahipleri adına kurtarma planı için destek açıkladı.

Huobi, Bitfinex, Bitrue, HitBTC ve FTX'in beğenileri, token için desteklerini açıkladı.

Son zamanlarda, Güney Kore'deki bir haber kaynağı olan Heraldcorp, Do Kwon'un yeni tokeni listelemek için ülkedeki en iyi borsalardan bazılarıyla görüşmelerde olduğunu yayınladı. Ancak, Terraform Labs kurucu ortağı herhangi bir temas kurmayı reddetti. Başlangıçta eski bir videoda Terra ağı için bir "öldürme anahtarına" sahip olmakla övünmekle suçlandı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ