Ortaklığın temel amacı, biyoyakıt sektörü için bir blok zinciri altyapısı oluşturmaktır.

Büyük Güncelleme: VeChain Mürekkepleri, Biyoyakıt Blok Zinciri Altyapısı Oluşturmak İçin Anlaşma Yapıyor

Ortaklığın temel amacı, biyoyakıt sektörü için bir blok zinciri altyapısı oluşturmaktır.
VeChain son aylarda yeni ortaklıklar kuruyor. UCO ağı tarafından yayınlanan bir basın açıklamasına göre, biyoyakıt alanı için blok zincir sistemleri geliştirmek üzere VeChain (bir kurumsal blok zinciri sağlayıcısı) ile ortaklık kurdu. Resmi açıklamada, “UCO ağı, yönetişim, sosyal ve çevresel hedefler üzerinde VeChain temeli ile tam bir uyum içindedir. Bu uyum, bu doğal ve heyecan verici ortaklığın yaratılmasına çok önemli bir katkıda bulundu.”

Neden UCO Ağı İle Ortaklık?

UCO ağı, çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) sistemleriyle ilgili sorunları çözmeyi amaçlayan blok zinciri üzerine inşa edilmiş ilk biyoyakıt platformudur. Hizmetleri arasında yemeklik yağ izlenebilirlik çözümleri bulunmaktadır. Ancak Avrupa Birliği'nin yenilenebilir enerji direktifi ii ile uyumluluğa vurgu yaparak. Ağ, platformun iki yeni teknolojiyi (Nesnelerin İnterneti, IoT teknolojisi ve blok zincir teknolojisi) birleştirdiğini açıklıyor.

Sonuç olarak, kullanılmış yemeklik yağ (UCO) endüstrisinde tedarik zinciri sahtekarlığı olasılığı daha düşüktür. Ortaklık şartlarına göre VeChainThor, UCO ağının 1. katman blok zinciri sağlayıcısı olacak. Böylece UCO, VeChainThor'un işlem bağımlılığı, çok taraflı ödeme, kontrol edilebilir işlem yaşam döngüsü ve çok görevli işlem gibi işlevlerini kullanabilir.

Bu özellikler, UCO ağının 1. katman geliştirmesini daha kullanıcı dostu hale getirecektir. Basın açıklamasına göre VeChain, UCO ağının bazı sorunlarını PoA konsensüs mekanizmasıyla ele alacak. En önemli sorunlar, savurgan enerji kullanımı ve verimsiz yükseltme süreçleridir.

VeChain'in Son Ortaklıkları

VeChain, son birkaç ayda çeşitli yeni işbirliklerinde bulundu. Geçen ay, kurumsal blok zinciri sağlayıcısı, farklı sektörlerden üç firma ile ortaklık kurdu. 29 Ağustos'ta TruTrace teknolojileriyle ortaklık kurdu (ilaç endüstrileri, gıda, giyim ve yasal esrar için blok zincirle oluşturulmuş bir platformun geliştiricisi).

Ortaklık, blok zincirinin benimsenmesini geliştirir ve ürün orijinalliği ve yönetişimi sağlar. Ayın başlarında (10 Ağustos), TruTrace ayrıca lojistik firmaları ve hizmet sağlayıcılar arasında blok zincirinin benimsenmesini teşvik etmek için OrionOne ile bir işbirliği yaptığını duyurdu.

OrionOne (3 Ağustos) ile ortaklığını duyurmadan yaklaşık bir hafta önce VeChain, Amazon Web Services (AWS) ile bir ortaklık duyurdu. Bu ortaklığın şartlarına göre AWS, VeChain'in yeni teknik ortağı olacaktır. Böylece blockchain şirketi belirlenen hedeflerine en kısa sürede ulaşabilir. Böyle bir hedef, VeCarbon girişimi aracılığıyla karbon nötr dijital altyapının geliştirilmesidir.

UCO Alanı

Biyodizel geleceğin yakıtı olsa da, geri dönüştürülmüş UCO (kullanılmış yemeklik yağ) bu önemli değişimin birincil belirleyicisidir. Researchandmarkets.com'a göre, dünya çapındaki UCO pazarı önümüzdeki altı yıl içinde muhtemelen 10 milyar doların üzerinde olacak. Bu, 2021 itibariyle değerinden yüzde 64'lük bir büyümeyi temsil edecek.

Bu endüstrinin başına bela olan önemli bir sorun, Avrupa'daki UCO'ların yüzde 33'ünün dolandırıcı olmasıdır. Bu nedenle, UCO ağı, protokol için yönetişim belirteci olarak $UCOIL ile bir genel blok zinciri protokolü geliştirerek bu sorunu çözmeyi amaçlamaktadır. VeChain ile olan bu ortaklık, bu soruna çözüm sağlamada önemli bir dönüm noktasını temsil ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ