Dünya liderleri önemli iklim değişikliği görüşmeleri için bu hafta Glasgow'a akın ederken, kripto firmaları kripto sektöründe aşırı enerji kullanımı iddialarına karşı geri adım atıyor.

Dünya liderleri önemli iklim değişikliği görüşmeleri için bu hafta Glasgow'a akın ederken, kripto firmaları kripto sektöründe aşırı enerji kullanımı iddialarına karşı geri adım atıyor.

Büyük kripto firmaları, dünya liderleri önemli iklim değişikliği görüşmeleri için bu hafta Glasgow'a akın ederken, kripto para birimi sektöründe aşırı enerji kullanımı iddialarına karşı geri adım atıyor. Üyeleri arasında endüstri devleri BitMEX, Coinbase Global Inc. ve Abu Dhabi Global Market'in yer aldığı Global Digital Finance, sürdürülebilirlik konularında daha fazla veri şeffaflığı çağrısında bulundu.

Grup, Kripto Para Birimlerinin Çevresel Etkisini Ölçmek İçin Bir Papor Yayınladı

Yatırımcıların bir şirketin veya varlığın çevresel, sosyal ve kurumsal yönetişim kimlik bilgilerini dikkate aldığı ESG yatırımlarının yükselişi, kripto varlıklarına olan talebi artırma riskini taşıyor. Grup, Bitcoin'in küresel ısınmaya katkısının daha fazla incelenmesinin ortasında endüstri çapında çevresel hedefler belirlemek amacıyla bugün bir rapor yayınladı. Rapor, kripto para birimlerinin çevresel etkisinin en iyi nasıl ölçüleceğini düşünüyor, sosyal faydalarını araştırıyor ve politika yapıcıları bir takas yapmaya karşı uyarıyor. Daha önce, teknoloji devi Elon Musk, Tesla Inc. araçları için ödeme olarak Bitcoin almayı bıraktığında aşırı enerji kullanımından söz etmişti.

Bitcoin'in Çevre Üzerindeki Etkisi, Birçokları Arasında Önemli Bir Sorun Olmuştur

Bitcoin'in karbon ayak izi, fiyatı iki katından fazla gören bir ralli sırasında bu yıl kripto para birimine akın eden yatırımcılar için rahatsız edici bir gerçek. Giderek artan sayıda yatırımcı, portföylerini Paris Anlaşması'nın gezegensel ısınmayı 1,5°C'de tutma hedefiyle uyumlu hale getirmeyi taahhüt ettikçe, Bitcoin'in karbon katkısına açıklık getirmek ve bunu azaltmak için adımlar atmak her zamankinden daha önemli hale gelecek. Coinbase Baş Politika Sorumlusu Faryar Shirzad, “Sektörümüzün, kripto madenciliği, ticareti ve holdinglerinin iklim etkilerini değerlendirmek ve açıklamak için ısmarlama, standartlaştırılmış bir çerçeve geliştirmek için karbon muhasebesi ve raporlamasında yerleşik liderlerle ortak olma zamanı gelebilir” dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ