Hindistan'ın kripto ile karmaşık bir ilişkisi vardı. Ülkede çok sayıda kripto meraklısına sahip olsa da, endüstrinin geleceği konusunda birçok borsa endişe duyuyor.

Büyük Ölçekli Kripto Türevleri Ticareti Hindistan

Hindistan'ın kripto ile karmaşık bir ilişkisi vardı. Ülkede çok sayıda kripto meraklısına sahip olsa da, endüstrinin geleceği konusunda birçok borsa endişe duyuyor.

Hindistan borsası Unocoin birkaç ay içinde platformunda türev işlemleri başlatmayı planlıyor. Bununla birlikte, ülkedeki kripto paraların geleceği hala belirsiz olan Unocoin kurucu ortağı Sathvik Vishwanath, şu anda yürürlükte olan kısıtlamaların işleri zorlaştırdığını söyledi:

“... bir türev piyasa açmanın tam zamanı olduğuna inanmamıza rağmen, Hindistan Merkez Bankası'nın bankalar üzerindeki kısıtlamaları rampa ve uygulamları karmaşık hale getiriyor ve ortalama müşteriyi uzak tutuyor.”

Bu potansiyeli gören tek kişi Vishwanath değil. Delta Borsası'nı kurmadan önce CEO Pankaj Balani Union Bank of Switzerland için türev ürünler alıyordu. Bu hafta borsa, kullanıcılarının Ethereum ve Bitcoin için kripto bahislerini kullanmasına izin verdi. Balani bu değişikliği, henüz keşfedilmemiş büyük bir pazara geçmek olarak açıkladı:

“Türevlerin kriptoda gerçekten az nüfuz ettiği alanlardan biri olduğunu görüyoruz. Günlük döviz alım satımına bakarsanız ... türevler spot piyasaların dört ila beş katı büyüklüğündedir, ancak kriptoda bu henüz doğru değildir. ”

Delta, kripto düzenlemelerinde olumlu bir sonuçtan en fazla yararlanan borsalardan biri olabilir. 25.000'den fazla kayıtlı kullanıcısıyla şirket, Hintli yatırımcıların kripto türevlerini kucaklayacakları umuduyla odağını değiştirdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ