Her gün büyük miktarda Bitcoin alan büyük şirketler BTC için büyük bir soruna dönüşebilir.

Büyük Şirketler Bitcoin’i Kontrol Etmeye Başlarsa, Bitcoin

Her gün büyük miktarda Bitcoin alan büyük şirketler BTC için büyük bir soruna dönüşebilir.

Bitcoin oluşumu, ademi merkeziyet ideallerine dayanıyordu. Kimsenin sahibi olmadığı veya kontrol etmediği bir para birimi olacaktı. BTC'nin kime güvenilebileceği sorusunun cevabı olması gerekiyor!

Hükümetler her yıl trilyonlarca dolar basıyor ve bunları likidite infüzyon faaliyetleri olarak gösteriyor. Nüfusun sadece ilk % 10'una ulaşıyor. Bitcoin'in bu önyargıyı kaldırması gerekiyordu. Ancak, BTC yenmek istediği düşünceye dönüşüyor.

Büyük finans kurumları Bitcoin biriktiriyor

BTC birikimi şaşırtıcı oranlarda gerçekleşiyor. Yakın tarihli bir istatistikte yatırım şirketi açıklandı, Grayscale BTC'nin yarılanmasından bu yana 18.910 Bitcoin satın aldı. Yarılanmadan bu yana çıkarılan toplam Bitcoin sayısı sadece 12.337.

Diğer birkaç şirket Bitcoin satın alıyor. Analitik firması Skew tarafından yayınlanan veriler, dün sona eren Bitcoin opsiyon işlemlerindeki toplam açık pozisyonun 2000 olduğunu gösterdi. Ve kavramsal değer 250 milyon doların üzerindeydi. Bazı şirketlerin BTC satın almak için milyonlarca dolar yatırım yaptığını gösteriyor.

Şirketler tarafından BTC birikimi neden endişe kaynağıdır?

Birkaç hissedar tarafından büyük ölçüde kontrol edilen herhangi bir finansal araç riskli bir tekliftir. Yerinden yönetim, varlığı kontrol eden tek bir varlığın olmaması anlamına gelir.

Bununla birlikte, büyük şirketlerin böylesine büyük miktarlarda Bitcoin edinmesi kötü sonuçlara yol açabilir. BTC'yi kontrol eden bu şirketler bir sorundur, çünkü onlara fiyatları büyük ölçüde etkileme yeteneği verir.

Risk sadece BTC fiyatlarındaki değişiklikle sınırlı değildir. İnsanlar Bitcoin'e olan güvenini kaybederse, 170 milyar dolarlık piyasa değeri hızla buharlaşabilir. Ve bu felaketin gerçeğe dönüşmesinin bazı nedenleri var:

Google ve diğer çeşitli araştırma kuruluşları tarafından geliştirilen Quantum üstünlüğü teknolojisi, finans dünyasında devrim yaratabilir.

Bitcoin kullanımını yasaklayan veya kısıtlayan anti-düzenleyici yasalar BTC fiyatlarında büyük bir düşüşe neden olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ