Milyarder Barry Sternlicht, hükümetlerin Altın'ı "değersiz" olarak ilan eden devasa para basmalarına bakarak Bitcoin'e yatırım yaptığını söyledi.

Milyarder Barry Sternlicht, hükümetlerin Altın'ı "değersiz" olarak ilan eden devasa para basmalarına bakarak Bitcoin'e yatırım yaptığını söyledi.

Milyarder Yatırımcı, Faydası Nedeniyle Bitcoin Yerine Ethereum'u Tercih Ediyor

Bu haftanın başlarında, JPMorgan patronu Jamies Dimon, Bitcoin'i "değersiz" olarak nitelendirdi ve aynı zamanda "aptal altını" olarak nitelendirdi. Ancak Bitcoin savunmasına gelen milyarder yatırımcılar Barry Sternlicht. 13 Ekim Çarşamba günü bir CNBC röportajı sırasında Sternlicht, aslında değersiz olanın altın olduğunu söyledi. Yatırımcı, Bitcoin satın alma nedenlerini daha da açıkladı. Batıdaki her hükümetin büyük miktarlarda para bastığını kaydetti. Böylece, piyasada çok fazla likidite varken, insanların daha iyi bir enflasyon koruması görevi gören BTC'ye daha fazla para koyacağını kastetmişti.

Net değeri 4,4 milyar dolar olan Strenlicht, Starwood Capital Group aracılığıyla gayrimenkule büyük yatırımlar yaparken servetini inşa etti. Jamie Dimon'un Bitcoin konusundaki şüpheciliği sorulduğunda, Sternlicht şunları söyledi: Altın da biraz değersiz, gümüş de öyle, yani bazı endüstriyel kullanımları var ama önemsizler. Bitcoin'e sahip olmamın nedeni, ABD hükümetinin ve batı yarımküredeki her hükümetin zamanın sonuna kadar para basması ve bunun sınırlı bir miktar olması ve küresel olarak alınıp satılabilmesidir.

Bununla birlikte, Bitcoin maksimalistinin aksine, Strenlicht'in Bitcoin'e özel bir yakınlığı yoktur. Milyarder Bitcoin yerine Ethereum'u tercih ediyor gibi görünüyor. Ethereum desteğini genişleterek şunları söyledi: Bitcoin   dijital paradır, bir değer deposundan başka gerçek bir amacı yoktur ve çılgınca değişkendir. Ether ise , bunun bir kısmına sahip, bu programlanabilir bir Bitcoin ve bu sistem üzerine inşa edilmiş tonlarca başka dijital para. Teknoloji milyarderi Mark Cuban da Çarşamba günü CNBC ile yaptığı röportajda benzer duyguları tekrarladı.

İşte Diğer Popüler Yatırımcıların Düşündükleri

BlackRock başkanı Larry Fink de Bitcoin hikayesi hakkında pek ikna olmadı. İlginç bir şekilde, "muhtemelen daha çok Jamie Dimon kampında" olduğunu belirtti. Fink, daha fazlasını ekleyerek şunları kaydetti: “Bitcoin öğrencisi değilim ve nereye gideceğini bu yüzden size 80 bin dolara mı yoksa 0 dolara mı gideceğini söyleyemem. Ancak dijitalleştirilmiş bir para biriminin çok büyük bir rolü olduğuna inanıyorum”.

Ancak, Fidelity direktörü Jurrien Timmer BTC konusunda iyimser ve 2023 yılına kadar 100 bin dolara ulaşmasını bekliyor. Son CNBC röportajında Timmer ayrıca Bitcoin'in bu yılki rallisinin daha sürdürülebilir göründüğünü söyledi.

Bu, kısa vadeli spekülatörler tarafından yürütülen bir ivme kazanmadı, bu bana bunun aslında oldukça sürdürülebilir bir hareket olduğu ve patlamak üzere olan bir balon olmadığı konusunda biraz güven veriyor. Yörünge yükseldi ve şimdiye kadar bunun 57.000 $ 'a kadar yükselen bir sürü momentum avcısı olduğuna dair hiçbir kanıt yok, dedi. Bununla birlikte, Bitcoin'in önümüzdeki yıllarda altından daha iyi performans göstereceğine de inanıyor.

 Timur dedi ki: Bitcoin, altının daha dışbükey bir versiyonudur. Her zamankinden daha kıt bir arzı var ve altın, Bitcoin'in sahip olduğu ağ dinamiklerine sahip değil, bu nedenle Bitcoin'in altından daha iyi performans göstermesi mantıklı. Bitcoin ve altın aynı takımda iki farklı oyuncudur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ