Cabannes: "Bitcoin bizler için bir balon"

Bitcoin fiyatı 7,500 dolar civarında benzeri görülmemiş seviyelerde işlem görmeye devam ederken, Fransız bankacılık devi Societe Generale'nin genel müdür yardımcısı CEO, dijital paraları balona benzetti.

Bloomberg ile yaptığı bir röportajda Societe Generale genel müdür yardımcısı Severin Cabannes, bugüne kadarki merkezileştirilmemiş kripto alışverişinin %650'nin üzerinde bir değer kazandığı bir yılda bitcoin'in piyasada değerlenmesinden bahsetti.

Cabannes, Bitcoin'in bir balon olduğunu ve bankanın dijital paraya yatırım yapmadığını ya da ilgilenmediğini belirtti.

Cabannes ayrıca şunları da söyledi:

Bitcoin bugün benim görüşüme göre açıkça bir balon şeklinde. Çok net. Ancak bu fiyat değerinin ardındaki piyasa itici güçlerin ne olduğunu çok iyi bilmiyoruz.

Bu arada Cabannes, Societe Generale'nin küresel ticaret alanındaki sıvılaştırılmış doğal gaz ticareti ve bankadaki diğer prototipleri denemek gibi gelişmeleri vurgulayan Societe Generale'nin genel müdür yardımcısı Severin Cabannes, Bitcoin ile değil, daha çok Blockchain teknolojisi ile ilgilendiğini de belirtti.

Ardından şunları ekledi:

Gerçekten heyecanlı yatırımlar yapmaya çok hevesli değiliz, ancak Blockchain teknolojisine yatırım yapma konusunda fazlasıyla hevesliyiz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ