Kripto, Caitlin Long'un dijital varlık şirketlerine yönelik son girişimini savunan Avanti Financial Group, 5 milyon dolarlık bir melek turunu kapattı.

Caitlin Long

Kripto, Caitlin Long'un dijital varlık şirketlerine yönelik son girişimini savunan Avanti Financial Group, 5 milyon dolarlık bir melek turunu kapattı.

Salı günü açıklanan finansman turu, Morgan Creek Digital, Blockchain Capital, Digital Currency Group ve diğerlerinin katılımıyla Wyoming Üniversitesi Vakfı tarafından yönetildi.

Wyoming Vakfı'nın baş yatırım sorumlusu Philip Treick yaptığı açıklamada şunları söyledi.

"UW zaten kripto para bağışlarından önemli ölçüde yararlandı, ancak bunları kabul etmede gerçek lojistik zorluklarla karşılaştık. Avanti'nin, UW'nin blockchain çabalarını desteklemek için daha fazla para toplamayı kolaylaştırarak bağışçıların sürecini basitleştirebileceğinden ve kolaylaştırdığından eminiz."

Wyoming merkezli banka halen bir banka sözleşmesi için başvuruda bulunmakta ve bir CoinDesk raporuna göre geçen hafta başvurusunun ilk taslağını sunmuştur.

Kripto bankanın kurucusu ve CEO'su Long, dijital varlık işletmelerine uyumlu gözetim ve ödeme hizmetleri sunmak için bu yılın başlarında Avanti'yi tanıttı. Bir Wall Street emektarı olan Long, Wyoming'deki bir dizi kripto merkezli yasama çabalarını ortaya koydu.

 Avanti'nin resmi web sitesinde belirtildiği gibi, amaç "ABD doları ödeme sistemine uyumlu bir köprü ve kurumsal saklama standartlarının en katı seviyesini karşılayabilecek dijital varlıkların emanetçisi olmaktır."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ