4 Mayıs'ta California Başkanı Gavin Newsom, kripto para birimleri hakkında yeni bir icra emri yayınladı.

California Eyaleti, Kripto Para Birimi Siparişi Yayınladı

4 Mayıs'ta California Başkanı Gavin Newsom, kripto para birimleri hakkında yeni bir icra emri yayınladı. Kripto para birimindeki sipariş, düzenleyici ve tüketici koruması için bir yol haritası çiziyor.

Ekonomik olarak en gelişmiş ABD eyaletinin başkanı, geçen Çarşamba günü kripto para birimleri hakkında yeni bir yürütme emri imzaladı. Sipariş, blok zinciri teknolojisini Kaliforniyalıların günlük yaşamlarına sokmak için bir yol haritası içeriyor. Başkanın kıdemli yardımcısı Dee Dee Myers şunları söyledi:

Kuzey Amerika'daki 800 blok zinciri işletmesinden yaklaşık dörtte biri Kaliforniya'da, diğer eyaletlerden çok daha fazla. Pek çok kişiden burada olmak istediklerini duyduk ve bunu sorumlu bir şekilde yapmalarına yardımcı olmak istiyoruz. Bu yüzden birçok fırsat var. Ayrıca sektörde pek çok bilinmeyen var ve bu da erken katılmak istememizin bir başka nedeni.

California Başkanı Gavin Newsom'un emri, Silikon Vadisi'ne ve PayPal ve Square gibi finansal yenilikçilere ev sahipliği yapan eyaletin yeni teknolojiye nasıl uyum sağlayacağını bulmada eğrinin önünde olması gerektiğini söylüyor.

Bir Demokrat olan Newsom yaptığı açıklamada, "Hükümet çoğu zaman teknolojik ilerlemelerin gerisinde kalıyor, bu yüzden tüketicilerin ve işletmelerin gelişmesi için zemin hazırlayarak eğrinin önündeyiz" dedi.

Kaliforniya'nın yaklaşık 39 milyon nüfusu ve 3.1 trilyon dolardan fazla, Birleşik Krallık ve Hindistan'dan daha fazla bir ekonomiye sahip. Newsom, emrinin, ülkedeki “kripto varlıklar için kapsamlı, düşünceli ve uyumlu bir düzenleyici ve iş ortamı yaratma” konusundaki ilk devlet olma yolunda bir adım olduğunu söyledi.

Kripto Yürütme Emrinin Ayrıntıları

Kripto para yönetmeliği, kripto alanında faaliyet gösteren şirketler için şeffaf bir iş ortamı yaratmayı amaçlıyor. Myers, yönetmeliğin "tüketiciler için faydaları ve riskleri dengelediğini ve Kaliforniya'nın adalet, kapsayıcılık ve çevre koruma değerlerini içerdiğini" ekledi.

Sonuç olarak, devlet kurumu yakında bulgularını sunacak ve sonraki adımları önerecektir. Myers, ajansın paydaşlarla birkaç tur istişare yapmayı planladığını söyledi. Ayrıca diğer tüketici savunucuları ve eleştirmenleriyle de konuşacaklar.

Fırsatlar neredeyse sonsuzdur. Aracıları emlak ve hatta otomobil içeren işlemlerden çıkarmak gibi şeyler yapabiliriz. İnsanların kimliğini korumak ve devlet hizmetleri aracılığıyla insanlara fayda sağlamak için kullanabiliriz. Karbon denkleştirmeleri satıyorsak, aynı ormanın iki kez satılmadığından ve şeffaf olan bazı kayıtlar olduğundan emin olabiliriz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ