California Üniversitesi Berkeley, "Blockchain Xcelerator '' programına kabul edilmek üzere en son 17 yeni şirketi açıkladı.

California Üniversitesi Blockchain Odaklı Programın Sonuçlarını Açıkladı

California Üniversitesi Berkeley,  "Blockchain Xcelerator '' programına kabul edilmek üzere en son 17 yeni şirketi açıkladı.

Cannabis temalı bir kitle çok oyunculu çevrimiçi oyun (MMO) ve bir ters açık artırma kredisi platformu içerir. Kuluçka makinesinin Bahar 2020 kohortuna giriş, başarılı olan 140 girişimin sadece % 12'si ile oldukça rekabetçiydi.

Hızlandırıcı, Berkeley Engineering’in Sutardja Girişimcilik ve Teknoloji Merkezi, Berkeley öğrenci grubundaki Blockchain ve Haas İşletme Okulu arasındaki bir işbirliğidir.

Saksı yetiştiriciliği oyunu 'gerçek Cannabis ödülleri' sunuyor

En yeni girişimler arasında 1.000'den fazla mevcut kullanıcısı olan Ethereum tabanlı bir Cannabis yetiştiriciliği MMO olan Nugbase yer alıyor. Nugbase’in web sitesi, kullanıcıların sanal ortamlarında yükseltilebilecek ve "gerçek Cannabis ödüllendirilebilecek" "Çiçek Kartları" topladığını belirtiyor.

Kuluçka makinesi, borç verenlerin borçluların hazırladıkları kredi teklifleri için teklif verdikleri bir pazar oluşturarak kredi piyasasında daha fazla rekabeti artırmaya çalışan bir ters açık artırma platformu olan Calypso'yu da memnuniyetle karşıladı.

Diğer başarılı girişimler arasında eSporlar, spor varlıkları ve taraftarları arasındaki etkileşimi artırmaya çalışan, misli olmayan bir token platformu oluşturan Arterra; dijital varlık saklama ve ödeme platformları Finoa; ve yatırım otomasyon yazılımı yaratan Snowball Money bulunuyor.

İlk kohort üyesi 4.3 milyon dolarlık fon sağladı

UC Berkeley, blockchain hızlandırıcısını Ocak 2019'un sonunda başlattı ve Ekim 2019'da ikinci bir kohort başlattı.

 Geçen ay, ilk kohorttan bir blockchain analitiği şirketi olan Anchain, Susquehanna International Group ve Amino Capital'in liderliğindeki A öncesi fon toplama turunda 4.3 milyon dolar fon topladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ