Popüler video oyunu Call of Duty: Warzone oyuncuları, hile kodu olarak gizlenmiş kripto para madenciliği kötü amaçlı yazılımları tarafından hedef alındı.

Call of Duty: Warzone Oyuncuları, Hile Kodu Olarak Gizlenmiş Kripto Madenciliği Kötü Amaçlı Yazılım Kurbanı

Kripto para madenciliği yapmak için hile yapmak veya kod oluşturmak popüler hale geldi.

Popüler video oyunu Call of Duty: Warzone oyuncuları, hile kodu olarak gizlenmiş kripto para madenciliği kötü amaçlı yazılımları tarafından hedef alındı.

Call of Duty: Warzone'un arkasındaki şirket olan Activision tarafından yayınlanan kapsamlı bir rapor, bilgisayar korsanlarının kripto para madenciliği yazılımı kurarak oyuncuların bilgisayarlarına erişim kazandıklarını gösteriyor.

Activision'a göre, kötü amaçlı yazılım Mart ayında bir bilgisayar korsanı, forumlarda yeni başlayanlar için uygun bir hile yöntemi olarak reklam verdiğinde ortaya çıktı. Hile, bir uzaktan erişim truva atını (RAT) kolayca yayabilir.

Bilgisayar korsanları, kötü amaçlı yazılımın hedeflenen oyuncuya bir tehdit aktörüne uzaktan erişim sunacağını iddia etti.

Rapor, RAT'ın oyuncuların Call of Duty: Warzone için çeşitli hile kodlarını etkinleştirmelerine yardımcı olan bir eğitmen olarak ortaya çıktığını ekliyor. Activision, dolandırıcılığa düşen oyuncuların "Dropper" adlı bir kötü amaçlı yazılım indirdiğini açıkladı.

Yazılım, kullanıcıların bilgisayarlarına daha fazla zarar veren virüslerin yüklenmesi için bir kanal görevi görüyor. Sonunda, kötü amaçlı yazılım, hedef bilgisayardaki verileri gizlice çekiyor.

Bilgisayar korsanları, kötü amaçlı yazılımlarını "COD WARZONE için tespit edilmeyen bir hile olarak tanıtmaya başladılar. Oyunculara RAT'a yüksek sistem ayrıcalıkları vermeleri çağrısında bulunan öğreticiler içeren YouTube videoları yayınladılar.

İlginç bir şekilde Activision, oyunun saldırısının, bilgisayar korsanlarının daha fazla kurbanına ulaşmasına yardımcı olan gerçek hileler gibi görünebileceğini kabul etti. Rapor, kurbanların farkında olmadan bilgisayar korsanının planına nasıl kapıldığını açıklıyor.

“Oyuncunun kurbanları korumalarını devre dışı bırakmaya ikna etmek için önerdiği yöntem, RAT'larını bir video oyunu hilesi olarak tanıtarak önemli ölçüde daha kolay hale getirildi. Bir hile programını en yüksek sistem ayrıcalıklarıyla çalıştıracak şekilde yapılandırırken yaygın bir uygulamadır.”

Warzone Daha Fazla Hile Ve İstismara Açık

Dikkat edilmesi gereken nokta, Warzone gibi popüler bir oyunun hileler ve istismarlarla ortak olduğu, ancak şirketin kötü niyetli oyuncuları ortadan kaldırmaya istekli olduğu.

Mart ayında Activision, geleneksel bilgisayar korsanları avantaj arayan oyuncuları istismar ettiği için yaklaşık 30.000 dolandırıcıyı platformdan yasakladı.

Activision, bilgisayar korsanlarının artık popüler mobil oyunların sahte APK'larını öğrenmek ve yeniden satış hesaplarını tehlikeye atmak gibi taktikler kullandığını belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ