Cambridge Üniversitesi'ne bağlı bir ekip, madencilik faaliyetlerinin en yoğun olduğu ülkeleri gösteren yeni bir bitcoin veri aracı yayınladı.

Cambridge Üniversitesi Global Bitcoin Madencilik Gücünü Takip Etmek için Yeni Bir Araç Çıkardı

Cambridge Üniversitesi'ne bağlı bir ekip, madencilik faaliyetlerinin en yoğun olduğu ülkeleri gösteren yeni bir bitcoin veri aracı yayınladı.

Cambridge İşletme Okulu'na dayanan Cambridge Alternatif Finans Merkezi (CCAF), Çarşamba günü Bitcoin Madencilik Haritasının ülkelerin ilk kez küresel hash rate payını ilk kez görselleştireceğini ve daha ayrıntılı veriler sağlayacağını söyledi.

Küresel ölçekte, harita Çin'in toplam küresel hashrate'in % 65'ini oluşturduğunu, ABD ve Rusya'nın% 7 geri döndüğünü gösteriyor. Çin hâlâ ön plandayken, hashrate’teki payı Eylül ayından bu yana kabaca % 10 düştü.

Veriler, üç madencilik havuzuna (BTC.com, Poolin ve ViaBTC) bağlı API'lardan geliyor ve geliştirilmesi bir yıl sürdü. Blandin, toplam küresel hashrate’ın yaklaşık% 37'sini temsil ettiğini ve Kuzey Amerika ve Avrupa'ya karşı çok eğimli olabileceğini söyledi. Daha kapsamlı bir resim oluşturmak için daha fazla madencilik havuzu ve biriminden veri eklemeyi umuyorlar.

CCAF'ın kripto para birimi ve blockchain lideri Apolline Blandin bir e-postayla "Bu veriler bazı pazar sezgilerini doğrulayabilir, daha fazla şeffaflık sağlayabilir ve katılımcıların operasyonlarını yürütmelerine yardımcı olabilir. Araştırma açısından, ister akademik ister endüstri araştırması olsun, bu veriler araştırmacı modellerinin parametrelerini daha iyi kalibre etmeye ve ayarlamaya yardımcı olabilir." diyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ