Canaan Inc., kuruluşun Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ilk Halka Arz [IPO] uygulamasıyla halka açılmayı planladığını duyurdu.

Canaan Inc.

Büyük bir Bitcoin madencilik makine üreticisi olan Canaan Inc., kısa bir süre önce, kuruluşun Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ilk Halka Arz [IPO] uygulamasıyla halka açılmayı planladığını aktarmasının ardından kripto endüstrisine yöneldi. Firmanın CAN sembolü altında Nasdaq'da dört yüz milyon doların üzerinde para toplamayı hedefleyen bir başvuru yaptığı bildirdi. Daha sonra halka arz talebinde bulunan Canaan, Baş ticaret Sigortacısı Credit Suisse'in istifası üzerine yüz milyon dolar kazanacağını belirterek halka arz başvurusunu güncelledi .

Yakın tarihli bir rapora göre , Çin merkezli işletme, şirketin ABD'deki halka arzını pazarlanan aralığının en alt seviyesine getirmesinden sonra doksan milyon dolar kazandı.

Raporda, firmanın tahmini olarak on milyon Amerikan emanet hissesi için hisse başına dokuz dolar karşılığında bir işlem gerçekleştirdiği belirtildi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu [SEC] ile yapılan son dosyalara göre, hisse senetleri dokuz ile on bir dolar arasında pazarlanmaktadır.

Canaan'ın bir halka arz yönünde yoğun çabaları nihayet olumlu sonuçlarını gösteriyor. Şirket, Çin ve Hong Kong’da birkaç teklifte bulundu. Ancak çoğu, Canaan’ın o dönemde önemli miktarda finansal güvenilirlik sağlayamaması üzerine çekimser kaldı. Aslında Hong Kong, kripto ile ilgili iş modellerinin Asya finans sektöründe halka açılmasının zor olduğunu belirtti.

ABD' deki halka arz için başarılı doksan milyon dolarlık fon sağlama, Canaan'ı doğrudan rakibi Bitmain'in önüne koyuyor. Şu anda, Bitcoin madencilik ekipmanları imalat devi kurucuları Micree Zhan ve Jihan Wu'nun her iki tarafta da iç savaşa giriyor. Son gelişme iki rakip arasında biraz daha mesafe bırakabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ