Girişim Sermayesi'nin bir sonraki yolunu hedefleyen bir proje olan Sermaye DAO Protokolü, Çoklu Zincir için DAO Kullanan İlk Merkezi Olmayan Girişim Sermayesini başlattı.

Girişim Sermayesi'nin bir sonraki yolunu hedefleyen bir proje olan Sermaye DAO Protokolü, Çoklu Zincir için DAO Kullanan İlk Merkezi Olmayan Girişim Sermayesini başlattı. Capital DAO Protokolü, Web 3.0 felsefesine dayalı olarak geliştirilmektedir. Anonim bir ekip olmalarına rağmen, blockchain endüstrisini geliştirme ve yatırım yapma konusunda 5 yıldan fazla deneyime sahiptirler.

Sermaye DAO Protokolü Nedir?

Sermaye DAO Protokolü, Merkezi Olmayan Otonom Kuruluşları kullanarak Girişim Sermayesinin bir sonraki yolunu hedefleyen bir projedir. Şu anda, dünya çapında blok zinciri ve kripto para birimi kullanımına çok fazla odaklanılıyor. Web 3.0'ın standart haline geldiğini ve her alana nüfuz etmeye başladığını söylemek abartı olmaz.

Ancak Girişim Sermayesi bir Web 3.0 stili oluşturamamıştır. Web 2.0'dan Web 3.0'a bu değişikliğin ortasında, Capital DAO Protokolü'nün vizyonu, yeni ve yerleşik bir VC modu oluşturmaktır. Venture Capital'in iş modeli yeni, yeni nesil projelere yatırım yapmakla başladığından, Capital DAO Protokolü başlangıçta Web 3.0'a geçişle mücadele edebilir. Ancak, vizyonları ve zorlukları yeni bir iş modeli inşa etmektir.

Capital DAO Protokolü, Girişim Sermayesi 2.0'ı ve Girişim Sermayesi 3.0 paradigmasını bozmayı amaçlıyor.

Capital DAO Protokolü, gelecek vaat eden projeleri, yatırımcıların toplulukta mevcut teşviklerini en üst düzeye çıkarmakla birleştirir. Kripto para topluluğunda pek çok kuluçka makinesi var ve proje IDO'larını uygulamak için Launchpad'lerini kullanıyorlar.

Capital DAO Protokolü diğerlerinden farklıdır çünkü bir kuluçka merkezinin orta vadeden uzun vadeli proje desteği sağlaması doğaldır. Görevleri, projeleri toplulukla ilişkilendirmek ve toplumu beslemektir ki bu, en çok odaklanmaları gereken şeydir. Ayrıca, topluluk olarak katılan kullanıcıların bilgi düzeylerini yükseltmenin gerekli olduğuna inanıyorlar.

Capital DAO Protocol, gelecekte yeni nesil bir VC olarak bir DAO olarak faaliyet göstermeyi amaçlamaktadır. Yatırımcı topluluğu ve proje için daha yüksek bir seviye yaratmanın gerekli olduğuna inanıyorlar.

Token Satış Yöntemi

Capital DAO Protocol token satışı için çok sayıda yöntem vardır. Farklı projeler için farklı formatlar kullanarak kullanıcılar esnek bir token satışına sahip olabilir ve projenin taleplerine göre token dağıtabilir.

Farklı yöntemler, kullanıcıların bir platform tokenine sahip olmaktan başka şekillerde IDO'ya katılmasına izin verir. Capital DAO Protokolü, birçok IDO platformunun balinaları aşırı derecede kayırdığı için sorunlu olduğuna inanıyor. Dolayısıyla bu yapı, genel yatırımcıların halka açık olarak katılmalarını ve İDO'ya adil erişimlerini sağlar.

DAO Çalışanı

Capital DAO Protocol, bir bağış toplama Launchpad platformundan daha fazlasıdır. Uzun vadeli sağlık ve kalkınma projeleri sağlamak için ilk aşamadan başlayarak destek sağlarlar. Yalnızca Capital DAO Protokolü tarafından yönetilen inkübasyon altındakiler için değil, daha fazla projenin büyümesi için bir fırsat yaratırlar.

Capital DAO Protocol, birçok KOL'yi (etkileyiciler, mühendisler, iş geliştiriciler, tasarımcılar, pazarlamacılar, vb.) kapsayan topluluk odaklı bir organizasyondur. Projelerini KOL'lere bağlayarak ve geliştirme ve pazarlamayı kolaylaştırarak kullanıcıların başarılı olmasına yardımcı olurlar.

KOL'ler, projeye katkılarından dolayı ödül ve bir IDO aracılığıyla token tahsisi için SEED'leri alacaklardır. Bu teşvikler, KOL'lerin katkıda bulunma motivasyonunu güçlendirir.

 P2P iletişimini mümkün olduğunca etkinleştirmek için, temel iletişimleri bireysel olarak yürüteceklerdir. Bununla birlikte, ödüllerin dağıtılması söz konusu olduğunda ödeme yapılmaması veya sözleşmede temerrüt olasılığı bulunduğundan, DAO Worker platformu, güvenli ve şeffaf alışverişi sağlamak için akıllı sözleşmelerle yönetilen bir emanet kullanacaktır.

Hazine

Eylül 2021'de bağış topladılar. Token satışı sırasında sağlanan pazarlama maliyetini ve ilk likiditeyi düşüldükten sonra, Capital DAO Protokolü o gün piyasa fiyatından başarılı bir şekilde 8.732.979.63 $ topladı.

Yatırım Fonu'nun bütçesi 5.239.787,78 $ olup, %20 işletme ücreti ve %20 sistem geliştirme ücreti düşüldükten sonra elde edilen toplam miktarın %60'ı.

Şubat 2022 itibariyle, Capital DAO, çok imzalı bir cüzdan aracılığıyla yönetilen aşağıdaki tokenlere sahiptir.

● 500.23 ETH

● 3.196.488,29 USDC

● 39.801.17 USDT

● 0.00028991 CDS/ETH (UniSwapLP)

Üçlü Token Modeli

Geleneksel Launchpad'i uygulayan IDO platformları, yalnızca tokenlerinde IDO katılımının faydasına sahiptir. Bunların yalnızca bir tür tokeni olduğundan, piyasa Ayı piyasasına dönüştüğü için kullanıcılar için getiri oranı düşük olacaktır. Ardından, bir token  olarak değer de azalacaktır. Ayrıca, IDO patlaması sona erdiği an, token fiyatı düşme eğilimindedir.

Capital DAO üç tür token yayınlayacak: Capital DAO Başlangıç Tokeni (Ticker: CDS), Capital DAO Token (Ticker: CPDT) ve Capital DAO Profit Token (Ticker: CPDP), bu da kullanıcıların avantajlardan yararlanmasını sağlar.

Capital DAO Starter şunları sağlar: Sadece basit bir İDO katılım hakkı değil, LaunchPool'a da bir mekanizma.

Ana Özellikler

● DAO Üyeleri tarafından yönetilen bir VC 3.0 oluşturma

● Kullanıcılar için adil bir IDO Platformu sağlamak

● DAO'ları ve katılan proje kullanıcılarını artırmak için bir "DAO Çalışanı" sağlayın.

Yol Haritası

Nisan ayında CPDT token satışına ve ardından yeni bir satış yöntemine sahip olacaklar ve gelecekte çoklu zincirleri destekleyecekler. DAO Worker'ı bu yıl içinde piyasaya sürmeyi planlıyorlar.

Q2 2022

● Capital DAO Starter'ın Beta Lansmanı

● V2 Verim Çiftçiliği/Stake'in Başlatılması

● Capital DAO Starter($CPDT) ile ilk finansman turu

● V3 Verim Çiftçiliği/Stake'in Başlatılması

Q3 2022

● Capital DAO Protokolü için çoklu zincir desteği Astar Network tarafından desteklenecektir

● Tohum Satış Programı başlayacak

Q4 2022

● Tam işlevsel DAO'nun lansmanı

● V4 Verim Çiftçiliği / Stake'in Başlatılması (Tek İstiflemeli CPDT ve Verim Çiftçiliği CPDT/ETH LP ile $CPDP kazanın).

● Sermaye DAO Protokolü için çoklu zincir desteği, BNB Zinciri ve SOLANA tarafından desteklenecektir

● DAO Worker'ın lansmanı

Capital DAO Protokolü hakkında daha fazla bilgi için www.capital-dao.io adresini ziyaret edin.

Twitter: https://twitter.com/Capital_DAO_P

Telegram: https://t.me/CapitalDAOProtocol

Medya bağlantısı:

İrtibat Kişisi: Zumi

Şirket: CPDAO Investment Limited

E-posta: [email protected]

Şehir: Tortola

Ülke: Britanya Virjin Adaları

Web sitesi: https://capital-dao.io/

Kaynak: Sermaye DAO

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ