500 Stake havuzunu aşan Shelley testnet'in başarısı, Cardano'yu 2020'de mutlaka izlenmesi gereken bir blockchain projesi yapıyor.

Cardana

Cardano'nun 13 Aralık'ta hayata geçirilen Shelley testnet'i şimdi 500'den fazla stake havuzuna sahip olabilir ve 100 havuzun başlangıç hedefini büyük ölçüde aşabilir. Bu, ağı merkezsiz hale getirmek için önemli bir kilometre taşı durumunda.

Büyük bir proof of stake odaklı blok zinciri olan Cardano, kripto para biriminde en merkezi olmayan proje olması beklenen Shelley dönemine çok beklenen bir geçişle şekillendirildiğinde, bir kez daha dikkat çekti.

Bunu perspektife sokmak için, önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin, sadece Çin'den işletilen bir avuç havuz tarafından çıkarılıyor. Bir noktada, BTC.com ve diğer Bitmain'e ait havuzlar, Bitcoin blok zincirinde ters işlemlere izin verecek şekilde yüzde 51'lik bir saldırı için yeterli gücü toplamış durumdalar.

Yol Haritası

Cardano yol haritası, "Shelley, tamamen dağıtılmış bir ağ ve Goguen, Basho ve Voltaire dönemlerinde daha da büyük şeyleri içeren tamamen yeni bir uygulama ekosistemi için zemin hazırlayacak."

Topluluk üyelerine, ADA tokenlarını "bahis havuzları" adı verilen düğümlere devretmek için bir teşvik olarak ödüller sunulur. Bu havuzları işletmek isteyenler çok daha yüksek kazanç sağlayabilirler.

Ağın, yeni dönemin sonuna kadar 1000 civarında stake havuzuna ulaşması bekleniyor. 509 tanesi hazır ve çalışır durumdayken, Cardano bu hedefe kolayca ulaşabilir.

Weiss Crypto Ratings, ADA'yı projenin altında yatan temel ilkeler nedeniyle en değerli kripto para birimlerinden biri olarak adlandırdı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ