Cardano'nun geliştirme ekibi Input-Output Global (IOG), Cumartesi günü yayınladığı bir raporda, Vasil hard fork lansmanı için gereken son düğümün, düğüm 1.35.0'ın başarıyla yayınlandığını doğruladı.

Cardano,

Cardano'nun geliştirme ekibi Input-Output Global (IOG), Cumartesi günü yayınladığı bir raporda, Vasil hard fork lansmanı için gereken son düğümün, düğüm 1.35.0'ın başarıyla yayınlandığını doğruladı. Ekibin raporunda, "Bugün, IOG ekibinin, ana ağ Vasil sürümü için son aday olacağını onaylayabileceğimiz Cardano düğümü 1.35.0'ı başarıyla etiketleyip yayınladığını bildirmekten memnuniyet duyuyoruz."

Ekip, düğümün serbest bırakılmasının onu uzun zamandır beklenen Cardano yükseltmesine önemli ölçüde yaklaştırdığını kaydetti. Ekibe göre, düğümler hazır ve bir sonraki adım, Cardano test ağında Vasil sert çatalının başlatılmasına hazırlanmak.

IOG, testnet'teki hisse havuzu operatörlerinin %75'inin yükseltme yaptığı anda, ekibin bir testnet güncelleme teklifi sunacağını söylüyor. Ayrıca IOG, topluluğun bu hafta gelişmeler hakkında daha fazla bilgi beklemesi gerektiğini söylüyor.

Vasil hard fork, Cardano ağında en çok beklenen yükseltmelerden biri olmaya devam ediyor. Blok zincirini, ağın yol haritasında Basho aşaması olarak bilinen artırılmış ölçeklenebilirlik ve birlikte çalışabilirlik aşamasına sokması bekleniyor. Ek olarak, ağın TVL ve ADA değerlemesini artırması beklenen geliştirilmekte olan 500'den fazla DApp, hard fork'un başlatılmasını bekliyor.

Yükseltmenin Haziran sonunda yayınlanması planlansa da, Salı günü ZyCrypto tarafından yükseltmenin Temmuz ayının sonuna kaydırıldığı bildirildi. Ekip, bir blog gönderisinde yükseltmenin karmaşıklığının ekstra özen gerektirdiğini ve bu nedenle aceleye getirilmemesi gerektiğini açıkladı.

Yükseltme beklentisiyle, yatırımcılar ve balinalar ağın yerel ADA jetonunu biriktiriyor. Sonuç olarak, ADA, varlığın 10 dolarlık fiyat noktasını perçinleme olasılığına dair yenilenmiş bir inançla son kripto piyasası mitinglerinin ön saflarında yer aldı.

Yazma sırasında, dijital varlık 0,5 $ fiyat noktasında işlem görüyor. Kripto pazarındaki en büyük 8.dijital para olan 17,2 milyar dolarlık piyasa değeri ile son 24 saatte %4,52 ve son yedi günde %11,45 arttı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ