Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson, dört yıldır üzerinde çalıştıkları bu aydan önce büyük bir duyuru yapacaklarını söyledi.

Cardano 1.000.000 TPS

Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson, dört yıldır üzerinde çalıştıkları bu aydan önce büyük bir duyuru yapacaklarını söyledi.
Cardano'nun yerel kripto ADA'sı 100 ve 200 günlük hareketli ortalamaların hemen altında işlem görüyor ve herhangi bir olumlu haber bir ralliyi tetikleyebilir.
2022 kripto kışının ortasında Cardano (ADA) da güçlü bir düzeltmeye girdi. Son birkaç aydır, altcoin uzun bir düşüş trendinde. Basın zamanı itibariyle, Cardano (ADA), 14,6 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 0,42 dolar fiyattan işlem görüyor.

Bu ayın ilerleyen saatlerinde 18-19 Kasım'da Cardano'nun ana grubu Input Output Global (IOG) bir IO Scotfest düzenliyor. Bu sanal etkinlik, topluluğun son beş yıldaki başarılarını sergileyecek. Ayrıca IOG, gelecekte Cardano vizyonunu da paylaşacak.
Ancak iki gün önce bir Cardano hayranı, IOG CEO'su Charles Hoskinson'a bu ay yapılacak özel duyuru hakkında sorular sordu. Buna yanıt veren Hoskinson, 18 Kasım'da Edinburgh etkinliğinde duyuru yapacağını söyledi.
Kullanıcılardan biri de Hoskinson'a şunları söyledi: "Haberleri duyurun! Büyük bir piyasa hareketi olmadıkça, onu tutmak için hiçbir sebep yok! Eğer DJED ise bu gerçekten sürpriz değil, değil mi?” Buna yanıt olarak IOG CEO'su şunları söyledi: “DJed değil. 4 yıldır üzerinde çalışıyorum” dedi.

Cardano'dan gelecek duyuruyla ilgili bir miktar yutturmaca var. Önümüzdeki iki hafta içinde aynı şeyin ADA fiyatına da yansıdığını görürsek sürpriz olmaz. ADA teknik grafiğine göre, kripto para birimi şu anda 100 ve 200 günlük hareketli ortalamalarda işlem görüyor. Bunun üzerindeki herhangi bir kırılma, ADA'da güçlü bir fiyat rallisine yol açabilir.

Cardano Gelişmeleri

Cardano'ya ne olduğu konusunda güçlü bir gizem olsa da, Edinburgh etkinliği muhtemelen Cardano geliştirmesinin beşinci aşamasını, yani Voltaire'i başlatabilir. Şu anda Cardano ekibi, çok beklenen ölçeklenebilirlik çözümü Hydra için de çalışıyor.

Giriş Çıkışı Global (IOG), ölçeklendirme çözümü için birkaç simülasyon gerçekleştirdi. Bu, Hydra kafalarının her birinin saniyede yaklaşık 1.000 işlem (TPS) işleyebileceğini gösteriyor. Hydra'nın toplam 1.000 istifleme havuzu vardır ve her biri 1.000 TPS işleyebilir. Böylece, Hydra'nın uygulanmasıyla Cardano, saniyede bir milyon işlem hacmine ulaşabilir.

Ancak bu, bu ay öncesindeki IO Scotfest sırasında Hydra ile ilgili bazı duyuruların olabileceğine dair bir varsayım. Hoskinson tarafından yapılan önceki duyurular da biraz heyecan yarattı. Ancak bunun bir “söylentiyi al, haberi sat” olayı olup olmayacağı henüz belli değil.

Buna ek olarak, Cardano ekibi yerel sabit coin DJED'lerinin piyasaya sürülmesi için tüm hızıyla çalışıyor. DJED stabilcoin, algoritmik bir tasarıma sahiptir. Fiyat istikrarını sağlamak için akıllı sözleşmeler kullanacak. Şu anda, stablecoin için son denetim yapılıyor. Stabilcoin bu ayın sonuna kadar yayına girecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ