Cardano haftalık raporuna göre, Cardano'da yaklaşık 117 proje başlatıldı ve 1205 proje ağ üzerinde inşa edildi.

Cardano: 1.1205 Proje, 7.83 Milyon Yerel Token, 61.8 Milyon İşlem Ve Büyük Yükseltme Yolda

Cardano haftalık raporuna göre, Cardano'da yaklaşık 117 proje başlatıldı ve 1205 proje ağ üzerinde inşa edildi.
Haftalık rapor ayrıca, Plutus ekibinin Plutus hata ayıklayıcı geliştirme ve komut dosyası kapasitesi artışı üzerinde çalıştığı söylendiğinden, akıllı sözleşmelerle ilgili bazı güncellemeleri de kaydetti.

Cardano (ADA), bazı ilginç başarıları ve çığır açan gelişmeleri vurgulayan haftalık raporunu paylaştı. Rapora göre, ağ üzerinde inşa edilen 1205 proje ile Cardano'da yaklaşık 117 proje başlatıldı. 7.83 milyon yerel token ve 70.039 token politikası kaydetti. Ayrıca, 762 plutus V2 betiği olmak üzere 5857 Plutus betiği vardı. Rapora göre, dönem içinde ağ üzerinde yaklaşık 61,8 milyon işlem gerçekleştirildi.

Çeşitli Ekiplerden Güncellemeler

Haftanın en önemli olaylarından biri, eşler arası (P2P) kodun düzeltilmesiydi. Ağ oluşturma ekibi ayrıca Eclipse kaçırma tasarım aşamasını da tamamladı. Bunun, Ouroboros Genesis protokol işlevselliği için önemli bir gelişme olduğuna dikkat etmek önemlidir. Uygulamasına da başlandı. Son olarak, ağ ekibi, Cardano düğümü ana şubesi ile entegrasyon için güncellenmiş bir dizi ağ paketi başlattı.

Defter ekibi ayrıca Cardano tabanlı ve ouroboros ağ havuzlarındaki çoklu değişikliklerin entegre edilmesini de sağladı.

Bu, uygun sürüm oluşturmayı desteklemek için genel muhasebe serileştirme kitaplıklarında yapılan değişiklikleri ve genel muhasebe durumunun yeni bir yönetişim sistemine geçişine izin veren Conway genel muhasebe dönemi desteğini içeriyordu.

Ayrıca teknik borç üzerinde çalışarak dokümantasyon ve test altyapısının iyileştirilmesini sağladılar.

Konsensüs ekibi ise UTXO HD için sistem düzeyinde kıyaslama sonuçlarını ciddi bir analize tabi tuttu ve önemli bir performans gerilemesi gözlemledi. Analize göre, genel muhasebe anlık görüntüleri çok yüksekti. Bu nedenle, daha gerçekçi bir anlık görüntü alma politikasına dayalı başka bir kıyaslama kontrolü talep edildi. Ekip, hafta boyunca mevcut tasarım da dahil olmak üzere Genesis gelişimini tartıştı. Yineleyicilerle ilgili bir test hatası ekip tarafından düzeltildi. Bu, "dokümantasyon iyileştirmeleri, birim ve regresyon testleri yazmak için güncellenmiş bir çerçeve ve QuickCheck sayaç örneklerinde hata ayıklama olasılığı" ile sonuçlandı.

Akıllı sözleşme, cüzdan ve hizmetler ile Basho ölçeklendirme hakkında Cardano güncellemesi
Haftalık rapor ayrıca, Plutus ekibinin Plutus hata ayıklayıcı geliştirme ve komut dosyası kapasitesi artışı üzerinde çalıştığı söylendiğinden, akıllı sözleşmelerle ilgili bazı güncellemeleri de kaydetti. Ayrıca Marconi için bir indeks oluşturucu oluşturmaya devam ettiler ve bazı teknik borçları ele aldılar. Bu yapılırken Marlowe ekibi de bazı çalışmalar yaptı:

Onlar (Marlowe ekibi) zaman aşımına uğramış geçerlilik aralığı hesaplaması, geliştirilmiş program adları ve komut satırı seçenekleri için bazı düzeltme ve birim testleri yürüttüler ve Marlowe Explorer'da Marlowe sözleşmelerinin ilk kısmi dizinini uyguladılar. Ayrıca protokole özellik tabanlı ve entegrasyon testleri eklediler, bazı Marlowe senkronizasyon sorunlarını düzelttiler ve yeni sorgu testleri eklediler.

Basho ölçeklendirmesiyle Mithril ekibi, ağlarının kesintisiz sabit güncellemelerinin uygulanmasını tamamlamaya çalıştı. Haftadaki çalışmaları, Mithril sertifika zincirindeki jenerik veri türlerinin tasarlanmasını ve onaylanmasını içeriyordu.

Cüzdanlar ve hizmetler açısından Daedalus ekibi, defter JS paketi üzerinde çalıştı. Bu, donanım cüzdanları için verimli destek sağlamak içindi. Ayrıca Lace masaüstü geliştirme çalışmaları devam etmektedir. Yerel düğüm kullanıcı arabirimi özellikleri iyileştiriliyor ve ekip, "bir DApp bağlayıcısı içinde" cüzdan otomatik bağlantısı "konsepti kanıtlamayı" tamamladı. Ayrıca Lace hafif cüzdan platformu da güncellendi.

Adrestia ekibi, çoklu imza özelliğini Cardano cüzdanındaki delegasyon işleviyle genişletmek için çalışıyor. Ayrıca, Cardano-js-sdk üretim sürümü için hazırlanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ