Santiment tarafından yayınlanan yeni bir rapor, ilginç bilgiler ortaya koyuyor ve daha az popüler olan bazı tokenler geliştiricilerin ilgisini çekiyor.

Santiment tarafından yayınlanan yeni bir rapor, ilginç bilgiler ortaya koyuyor ve daha az popüler olan bazı tokenler geliştiricilerin ilgisini çekiyor. Cardano, 2021'de günlük aktif geliştiriciler açısından paketi yönetiyor. Uniswap, geçen yıl geliştirici etkinliğini çeken ilk 20 DeFi protokolü arasında yer alıyor.

GitHub, 2021 için aktif blok zinciri projelerine geliştirici katılımıyla ilgili bazı ilginç istatistikler ortaya koyuyor.  Santiment tarafından, bir projenin uzun vadede ne kadar başarılı olacağının önemli bir göstergesi olabilecek, farklı tokenler için geliştirici faaliyetlerini detaylandıran bir rapor yayınlandı. GitHub adlı bir platform, geliştirici etkinliği hakkında istatistikler sağlar. GitHub, Solana, Polkadot, Ethereum ve IOTA gibi projeler için tercih edilen bir yazılım deposu sitesidir. Proje kodunun kamu tarafından görülebildiği ve geliştiricilerin mevcut bir projeye iyileştirmeler ve eklemeler önerebileceği ve sunabileceği, merkezi olarak konumlandırılmış bir sürüm oluşturma kontrol sistemidir.

2021 için toplu geliştirme etkinliğine göre ilk 20 proje Cardano, Kusama, Polkadot ve Ethereum'u içeriyor. NFT odaklı Akış projesi dokuz numarada geliyor. Kusama, kodu esas olarak Polkadot'a dayanan, ölçeklenebilir benzersiz blok zincirlerinden oluşan bir geliştirme sanal alanıdır. Uygulamaları Polkadot'ta dağıtmadan önce test etmek için kullanılır. Herhangi bir projenin GitHub deposuna aktif katkıda bulunanların sayısı, o projenin geliştirici ağının erişimi hakkında fikir verir.

Cardano, bu metriği 2021 için günlük 53 katılımcıyla kazanıyor. Önemli sayıda günlük aktif geliştiriciye sahip diğer önemli projeler arasında 28 geliştiricili Trust Wallet tokeni ve 22 geliştiricili Filecoin bulunmaktadır.

Geliştiricilerin Solana tokenine olan ilgisi, özellikle Solana'nın Hackathon etkinliklerine katılım ile kanıtlanmıştır. Ekim 2020'deki ilk hackathon için kayıt sayısı 1000 idi. Daha sonra Şubat 2021'de Solana X Serum DeFi Hackathon için 3000'e ve Mayıs 2021'de Solana Season Hackathon için 13000'e yükseldi.

GitHub Taahhütleri Arttı

GitHub'da taahhüt, bir projeye değişiklik eklemenin bir yoludur. Cryptomiso, GitHub'da bir projeye yapılan taahhütlerin sayısını bildirir. Son 12 ayda Trust Wallet Token projesi için 8193 taahhüt ve Solana tokeni  için 4552 taahhüt yapıldı. Cardano'nun Eylül 2016 ile Ocak 2022 arasında en aktif katkısı 2200 taahhütle gromakovsky ve onu 837 taahhütle volhovm takip ediyor.

DeFi protokolü geliştirme etkinliği

DeFi protokolleriyle ilgili olarak, yan zincirler, köprüler ve ikinci katman çözümlerinin gelişmeyi yönlendirdiği görülüyor. Geliştirme faaliyetinde başı çeken ilk 20 proje arasında Defichain, PancakeSwap ve Uniswap yer alıyor. Ethereum, DeFi uygulamaları için lider platform olmaya devam ediyor ve 2021'de piyasa değerine göre ilk 10 DeFi madeni parası Ethereum'a dayanıyordu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ