Cardano'nun kurucu kuruluşu (Emurgo), bu fonları önümüzdeki üç yıl içinde çeşitli projelere yatıracak.

Cardano'nun kurucu kuruluşu (Emurgo), bu fonları önümüzdeki üç yıl içinde çeşitli projelere yatıracak.
Cardano'nun cüzdan adresleri 3,9 milyonu aştı, ancak ADA fiyatı hala düşüşte.
Perşembe günü, Cardano geliştirme laboratuvarı Emurgo'nun kurucusu Ken Kodama, medyaya şirketin 3 yıllık bir süre içinde ekosistemin büyümesini artırmak için 200 milyon dolardan fazla yatırım yapacağını söyledi. Kodama, devam eden token 2049 konferansı sırasında bunu açıkladı. Cardano protokolünün kurucu kuruluşu olarak Emurgo, ağın büyümesini destekleyen ürünler, uygulamalar ve hizmetler yaratır.

Emurgo, Cardano ağı üzerine inşa edilen projeleri ve ürünleri Cardano ağına ve kendilerine entegre edilen diğer ağlardan gelen projeleri finanse edecek. Kodama, fonların Emurgo'nun sermayesinden geldiğini ve şirketin Afrika yatırım programı kapsamında Afrika'daki projelere yatırım yapmak için 100 milyon dolar ayırdığını da sözlerine ekledi. Ona göre, spekülatif amaçların aksine günlük yaşam için borç verme ve ödünç alma amaçlarıyla kripto hizmetlerini kullanmak, bölgede önemli bir büyüme itici gücü oldu.

Emurgo kurucusu, Cardano ağının büyümesinin diğer ağlara kıyasla yavaş olduğunu itiraf etti. Ancak Cardano'nun artık gerekli altyapının güvenli bir şekilde genişlediğini ve ağın önümüzdeki birkaç yıl içinde önemli ölçüde büyüyeceğini de sözlerine ekledi. Geçen hafta, Cardano'nun büyük ölçüde beklenen Vasil yükseltmesi yayına girdi.

Yükseltme, merkezi olmayan uygulamaların  DApp'ler ve akıllı sözleşmelerin ağ üzerinde merkezi bir yönetici olmadan çalışmasını sağlayacaktır. Cardano, ağlarının büyümesini artırmak için benzer bir yöntemi uygulamak için Yakın ve Çığ ağlarına katılıyor. Cardano'nun kurucu kuruluşu, ağın gelişimini genişletmek için fon sağlarken, Near ve Avalanche ekosistemi, ağlarının büyümesini artırmak için fon sağlıyor.

Cardano'nun Benimsenmesi Büyümeye Devam Ediyor

Bu arada, zincir üstü analitik platformu Messari'den elde edilen verilere göre, ADA'yı tutan cüzdan sayısı 3,9 milyonu aştığından ağ daha fazla benimseme görmeye devam ediyor. Veriler ayrıca 2.800'den fazla cüzdanın en az 1 milyon ADA tokeni tuttuğunu gösteriyor. Bu nedenle, Cardano'nun muhtemelen düşük fiyatı nedeniyle, rakiplerinin çoğundan daha fazla balinaya sahip olduğunu gösteriyor.
Tipik olarak, bir jeton tutan cüzdan sayısındaki artış ekosistemde bir büyümeye işaret ediyor ve bu Cardano ve ADA için farklı değil. Ayrıca BitBank (Tokyo merkezli bir kripto ticaret platformu), haftanın başlarında bir tweet ile Cardano'nun yerel tokenini (platformunda ADA) listeleyeceğini doğruladı.
Platform, ADA/JPY çiftinin Ekim ayının ilk haftasında işlem görmeye hazır olacağını ekledi. Duyuruya göre borsa, platformda ADA'yı listelediğinde Cardano ile “faiz için borç verme” başvurularını kabul etmeye başlayacak. Faiz için borç verme, müşterilerin bir kripto borsası ile bir kredi anlaşmasına katılabilecekleri ve yıllık belirli bir oranda kripto kazanabilecekleri bir hizmettir.

Cardano ekosistemindeki çeşitli olaylar henüz ADA'nın fiyatını olumlu yönde etkilemedi. ADA'nın fiyatı son 24 saatte yüzde 0,57 düştü ve en son verilere göre 0,434 dolardan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ