Cardano, 12 Eylül’ün geç saatlerinde Alonzo Hardfork’unu tamamladı.

Cardano, 12 Eylül’ün geç saatlerinde Alonzo Hardfork’unu tamamladı. Artık Cardano yeni sulara yelken açmaya hazır. Alonzo güncellemesi Cardano’ya ne gibi yenilikler getirdiğini merak ediyorsanız haberimizin içeriğine göz atabilirsiniz. 

Cardano (ADA) Alonzo Güncellemesini  Tamamladı

Piyasa genelde önceden satın alır kuralı bu sefer de Cardano için geçerli oldu. Alonzo güncellemesine takvimler yaklaştıkça Cardano değer kazanıyordu. Güncellemenin gerçekleştiği gün Cardano değer kaybetti. Çünkü Cardano yatırımcıları, Alonzo güncellemesini çok önceden satın almıştı.

Cardano 2021 yılına bir dizi güncelleme vaadiyle girdi. 2021’in ilk günlerinde ADA/USD paritesi sadece 0.16 dolar bandında hareket ediyordu. Bu güncellemelerin etkisi ile Cardano tüm zamanların rekorunu 2 Eylül 2021’de 3.10 doları görerek kırdı. Yazının kaleme alındığı saatte ise 2.37 dolardan işlem görüyor.

Bir dizi güncellenmenin son aşamalarından olan Alonzo, 12 Eylül’de gerçekleşti. Ancak Alonzo son olmayacak ve Cardano ağı yeni güncellemelerle daha ölçeklendirilebilir ve rekabetçi hale getirilecek.  

Alonzo güncellemesi ile Cardano ağı Ethereum gibi akıllı sözleşmelere ve DeFi gibi platformalara ev sahipliği yapabilecek. Cardano yeni ve güçlü DeFi projelerini ağına çekebilirse daha güçlü hale gelecektir.

DeFi platformları geleceğin finansal sistemini geliştiriyor. DeFi’ler geleneksel bankacılık sistemindeki aracıları ortadan kaldırarak daha ucuza ve hızlı bankacılık hizmeti sunuyor. DeFi’leri gelişmesi ve yaygınlaşması Ethereum ve Cardano gibi ağların daha çok talep görmesine ve bu ağların kripto paralarının daha çok değer kazanmasına neden olacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ