Cardano'nun en büyük NFT projesi olan Ape Society, 10.000 ADA taban fiyatına ulaşıyor.

Cardano (ADA) Aya! En Büyük NFT Koleksiyonu Anıtsal Dönüm Noktasına Ulaştı

Cardano'nun en büyük NFT projesi olan Ape Society, 10.000 ADA taban fiyatına ulaşıyor.
Cardano, bir haftada NFT ticaret hacimlerinde yüzde 280 artış kaydetti.
Son zamanlarda Cardano NFT projelerine büyük ilgi var. Bu, Cardano'nun koleksiyon serisine dayanan en büyük NFT projesi olan The Ape Society'nin hacmindeki muazzam artışı açıklayabilir. Bugün The Ape Society 10.000 ADA taban fiyatına ulaşarak yeni bir rekora imza attı.

Bu NFT projesi için bir rekor olmasının yanı sıra, Cardano NFT'leri için de bir rekor. Cardano'nun NFT platformundaki hiçbir NFT koleksiyonu 10.000 ADA sınırını hiç aşmadı. Taban fiyat, bir NFT koleksiyonundaki en ucuz NFT fiyatıdır.

Bu nedenle, 10.000 ADA, The Ape Society NFT koleksiyonundaki herhangi bir NFT için en düşük fiyattır. Ancak taban fiyattan daha yüksek fiyatlara sahip başka NFT'lerin de olacağını belirtmekte fayda var. Örneğin, The Ape Society'nin King Ford NFT'si 180.000 ADA'ya satıldı.

Ayrıca, Maitland Lavigne (JPG'de başka bir NFT, bir Cardano NFT pazarı) 47.000 ADA'ya satıldı. Yakın tarihli bir OpenCNFT verileri, 24 saatlik işlem hacmine dayalı olarak maymun topluluğunu en büyük NFT projesi olarak sıralıyor. Sıralamaya göre, Lunatics Quackhead ve Clay Nation ilk üç NFT projesini tamamladı.

Cardano'nun NFT platformundaki NFT koleksiyonları, projenin yerel tokeninde (ADA) bulunur. Bu nedenle, taban fiyatın oynaklığı fiyatları etkilemez. Bunun yerine, ABD Dolarına kıyasla ADA'nın fiyatındaki dalgalanmalara tabidirler.

Cardano Ağı ve Cardano'nun NFT Hacmi Büyümeye Devam Ediyor

Bu arada, Cardano'nun NFT hacmi 10 ve 17 Ekim 2022 arasında yüzde 280 arttı. Örneğin, 10 Ekim'de ADA NFT hacimleri yaklaşık 810.000 iken, 17 Ekim'de %280 artışa işaret ederek 3 milyona yükseldi.

Bu hacim artışı, Cardano'nun değişmez x'i geçmesine ve ilk üç NFT zincirinden biri olmasına neden oldu. OpenCNFT verileri, aynı dönemde NFT işlemlerinde yüzde 67'lik bir artış olduğunu gösteriyor.

Veriler ayrıca, ADA NFT hacimlerinin sayısının 17 Ekim'de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.089.313'e ulaştığını ortaya koydu. Ayrıca StockTwits NFT verileri, iki Cardano NFT projesinin (Claymates ve The Ape Society) NFT hacimlerinin son zamanlarda önemli ölçüde arttığını gösterdi.

Ayrıca, yakın tarihli bir DApps On Cardano verileri, 5 günlük bir süre içinde Cardano kullanıcı aktivitesinde bir artış olduğunu gösterdi. SpaceBudz, Lending Pond, Cardano Dex Muesliswap, Singularity NFT ve CNFT gibi NFT projelerindeki kullanıcı etkinliği sırasıyla yüzde 75, yüzde 75, yüzde 93, yüzde 259 ve yüzde 282 arttı.

Cardano'nun Vasil yükseltmesinin başarıyla tamamlanması, ağdan beklentilerin artmasına neden oldu. Cardano geliştiricileri, Plutus akıllı sözleşmeleri de dahil olmak üzere Cardano ağını geliştirmek için Vasil yükseltmesini başlattı. Vasil işlevlerinin tam dağıtımı 27 Eylül'de tamamlandı. ADA son 24 saatte yüzde 4,38 arttı ve 0,349 dolardan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ