Cardano'nun fiyatı son birkaç haftadır düşüş eğilimi izliyor.

Ancak, son işlem seanslarında, alıcılar fiyatı yükseltmeye çalıştıkça yükseliş girişimleri oldu. Ne yazık ki satış baskısı yeniden ortaya çıktı ve Cardano'nun kritik destek seviyesinin yakınında işlem yapmasına neden oldu.

ADA için teknik görünüm düşüş yönünde. Grafiğin talep ve birikim göstergeleri değer kaybediyor ve bu da piyasada satın alma ilgisinin olmadığını gösteriyor.

Ayrıca, Bitcoin yakın geçmişte 27.000 $ fiyat bölgesinin altına düştüğü için, daha geniş piyasa gücü belirsizliğini koruyor. Bu durum, Cardano da dahil olmak üzere birçok büyük altcoinin acil direnç seviyelerinde reddedilmesine neden oldu.

Şu anda, Cardano kendisini kritik bir fiyat noktasında buluyor. Genel direncin üzerine çıkmayı başarırsa, kripto para için bir toparlanma başlatabilir. Bununla birlikte, fiyat mevcut seviyesinden düşerse, kendisini kritik desteğin üzerinde tutmak için mücadele edecek ve potansiyel olarak düşüş hakimiyetine yol açacaktır.

Bitcoin 27.000 doların üzerinde işlem görürse, bu Cardano'nun fiyatını olumlu yönde etkileyebilir ve potansiyel olarak bir toparlanmaya yol açabilir.

Bununla birlikte, önemli bir fiyat dönüşü için, piyasada yeniden yüzeye çıkma güveninin satın alınması için şarttır. Cardano'nun piyasa değerindeki düşüş, satıcıların piyasaya hakim olduğunu gösteriyor.

Yazım sırasında, Cardano (ADA) 0,367 $ olarak fiyatlandırıldı. Son 24 saatte ADA, fiyatta %1,3'lük bir düşüş yaşarken, haftalık grafikte önemli bir hareket olmadı. ADA için kilit direnç seviyesi, boğaların son haftalarda kıramadığı güçlü bir engel olduğu kanıtlanmış olan 0,37 $ seviyesinde.

ADA 0,37 $ direncini aşarsa 0,39 $'a ulaşabilir ve bu da önemli bir fiyat artışına neden olabilir. Bununla birlikte, fiyat mevcut seviyesinden düşerse, boğaların şimdiye kadar savunduğu 0,35 dolarlık kritik destek hattının altına düşebilir.

ADA'nın son seanstaki işlem hacmi, piyasaya katılan alıcı sayısında düşüşe işaret ederek kırmızı renkteydi.

Alım-Satım Şenliğine katılmak için ByBit Hesabınızı Bu linkten açabilirsiniz.  Bu bağlantı ile kaydolduğunuzda ve işlem yaptığınızda 100 $'a kadar Bonus kazanın!

Ay boyunca, ADA zayıf alım gücü sergiledi. Bu, Göreceli Güç Endeksinin (RSI) 40 işaretinin altında kalmasından ve alım gücünden çok satış gücünün yaygınlığına işaret etmesinden açıkça görülmektedir. Ancak, ADA anlık fiyat tavanını aşarsa, satın alma gücünde bir toparlanmaya yol açabilir.

Ayrıca ADA, 20 Basit Hareketli Ortalama (SMA) çizgisinin de altına düşerek, satıcıların piyasadaki fiyat ivmesini artırdığını daha da doğruladı.

Önceki gözlemlerin aksine, ADA bir günlük grafikte alım sinyalleri gösterdi. Momentum ve trendin tersine döndüğünü gösteren Awesome Oscillator, satın alma sinyalleriyle ilişkili yeşil histogramlar gösteriyordu. Bu, yaklaşan ticaret seanslarında potansiyel bir fiyat artışına işaret ediyor.

Fiyat dalgalanmasını ve oynaklığı temsil eden Bollinger Bantları da paralel ve genişti. Bu, fiyat dalgalanmalarının daha yüksek bir olasılık olduğunu gösterir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ