En büyük PoS blok zinciri olan Cardano (ADA), DeFi devrimine tanık oluyor.

En büyük PoS blok zinciri olan Cardano (ADA), DeFi devrimine tanık oluyor. Mart 2022'de Cardano'nun merkezi olmayan finans (DeFi) protokolleri, kasalarına, stake araçlarına ve diğer mekanizmalara en büyük ve en etkileyici varlık akışına tanık oluyor.

Cardano (ADA), Amiral Gemisi Ethereum L2 Ağını Geçti Mi?

Popüler topluluk odaklı hesap @cardano_whale, Cardano'nun merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerini hızla benimsemesiyle ilgili ilginç istatistikler paylaştı.

Cardano, tüm üst düzey DeFi protokollerinde kilitli toplam değerde (TVL) en büyük artışı kaydetti. Cardano'nun (ADA) akıllı sözleşmelerin başlamasından sadece altı ay sonra küresel DeFi ekosisteminin %0,2'sini kontrol etmesine izin veriyor.

Bu nedenle Cardano (ADA), iyimser toplamalara dayalı Ethereum (ETH) ölçeklenebilirliği için ana akım bir L2 çözümü olan Optimism'i aşmaya yaklaşıyor.

Cardano'nun Kilitlenen Toplam Değeri, Yarısına Hakim Olan SundaeSwap ile 224 Milyon Dolara Çıktı

DeFi Llama izleyicisine göre, Cardano'nun (ADA) toplu TVL'si son 24 saatte %15 artışla 277 milyon dolar seviyesinde bulunuyor. Son iki haftada iki katından fazla arttı.

Cardano (ADA), TVL tarafından Optimism'i geçmeye hazır.Ayrıca, son iki ayda, dApps ekosisteminin TVL'si neredeyse 100 kat arttı.

Şu Anda Cardano'yu (ADA) Kim Geliştiriyor?

DeFi Llama'ya göre şu anda aktif olan beş Cardano tabanlı protokol var; Ayrıca, bir MuesliSwap çoklu zincir uygulaması tarafından, gelişmekte olan Bitcoin Cash tabanlı platform SmartBCH ile birlikte kullanılır.

Cardano'nun TVL'sinin %99'undan fazlası Minswap (MIN) ve Sundaeswap (SUNDAE) merkezi olmayan kripto borsaları tarafından kontrol ediliyor. Müsliswap (MUESLI) ve ADAX Pro (ADAX) da listede.

Cardano'nun Amiral Gemisi DEX Sundaeswap, Swapları Bir Dakikadan Daha Kısa Sürede Gerçekleştiriyor

Daha önce U.Today tarafından kapsandığı gibi, Cardano topluluğu Sundaeswap (SUNDAE) DEX'in performansından heyecan duyuyor: bir dakikanın altında takas kesinliğine ulaştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ