Cardano (ADA), fiyatını 0,4672 dolara çıkarmak için 24 saatlik %4,32 artış yaşadı. ADA'nın fiyatı günlük grafikte 9 MA seviyesinin üzerine çıktı. ADA'nın fiyatı önümüzdeki 48 saat içinde düşebilir.

Cardano (ADA), iş kanıtı (PoW) ağlarına daha verimli bir alternatif olarak tasarlanmış üçüncü nesil, merkezi olmayan bir hisse kanıtı (PoS) blok zinciri platformudur. Ethereum gibi PoW ağlarında ölçeklenebilirlik, birlikte çalışabilirlik ve sürdürülebilirlik, artan maliyetlerin, enerji kullanımının ve yavaş işlem sürelerinin altyapı yükü ile sınırlıdır.

Cardano (ADA) Fiyatı: Mevcut Piyasa Durumu

Cardano (ADA), CoinMarketcap'ın piyasa değerine göre en büyük kripto para listesinde 8. sırada yer alıyor. Fiyatını 0,4672 dolara çıkarmak için 24 saatlik %4,32 artış yaşadı. Bu aynı zamanda toplam piyasa değerini 15,75 milyar dolara çıkarıyor.

ADA, toplam 24 saatlik işlem hacminde bir artış gördü, rakam şu anda son güne göre %87,32 artışla 830.667.742$'da bulunuyor.

Cardano'nun fiyatı, 24 saatlik en düşük seviyesi 0,4474 dolar ile 24 saatlik en yüksek seviyesi olan 0,4732 dolara yakın.

BTC ve ETH'ye kıyasla ADA, BTC'ye karşı %1,61 zayıflamış ve ETH'ye karşı %4,29 güçlenmiştir. Mevcut durumda, bir ADA yaklaşık 0.00002305 BTC ve 0.0004059 ETH değerinde.

ADA'nın son 24 saatte fiyatındaki artışa rağmen fiyatı son 7 gündür hala düşüşte. CoinMarketCap'e göre, ADA'nın fiyatı geçen haftanın fiyatından %3.43 düştü.

Bununla birlikte, takım bu ayı piyasası sırasında ağda iyileştirmeler yapmaya devam ettiği için Cardano'nun bir bütün olarak görünümü hala oldukça olumlu. Cardano Network için belki de en çok beklenen yükseltme Vasil Hard Fork'tur. Son zamanlarda, Cardano'nun Vasil yükseltmesi ADA test ağında yayına girdi.

Cardano (ADA) Fiyatı: Teknik Genel Bakış

ADA/USDT için günlük grafik (Kaynak: CoinMarketCap)

ADA fiyatı günlük grafikte 9 Hareketli Ortalama (MA) çizgisinin üzerine çıktı ve 20 MA çizgisine yaklaştı. Bu hatlar, bu ayı piyasasında direnç hatları olarak ünleri nedeniyle ADA'nın fiyatını aşağı çekebilir.

9 MA çizgisinin üzerindeki hareket, ADA'nın 3 gün önceki kapanış fiyatının açılış fiyatından daha yüksek olduğunu gören 3 mum hareketinden sonra geliyor. Şimdi, bugünün mumu yazı yazılırken kırmızıda olduğu için ADA'nın fiyatı bir düşüş misillemesi ile karşı karşıya gibi görünüyor.

Ek olarak, ADA'nın fiyatının düşebileceğini gösteren teknik bir gösterge, negatif eğimli ve potansiyel bir düşüş bayrağı olan RSI SMA çizgisinin altından geçmek isteyen Göreceli Güç Endeksidir (RSI).

Son olarak, 9 MA çizgisi, son birkaç gün içinde iki çizgi geçildikten sonra daha büyük 20 MA çizgisinin altına yerleştirildi. Bu, ADA'nın günlük grafikte kısa vadeli bir ayı döngüsüne girdiğini gösteriyor.

GB Piyasa Analizi Yazılımı tarafından verilen sinyalin yanı sıra, ADA'nın 9 MA çizgisinin üzerine çıktıktan sonra 20 MA çizgisini test etmek isteyen fiyatı ve RSI'nin mevcut eğimi gibi diğer birçok faktör dikkate alındığında, ADA önümüzdeki 48 saat içinde düşebilir.

Bir kez daha sinyal onayı, yazılım tarafından tanımlanan birinci ve ikinci destek seviyeleri arasında bir seviye olan 0,44575 $ 'a ulaşan ADA'nın fiyatı olacaktır.

Not: Bu yazı ve bu yazıdaki bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ