Cardano platformunda inşa edilen projelerin sayısı Aralık 2021'den bu yana beş kat arttı.

Cardano (ADA) Fiyat Patlaması Mı? 5 Kat Daha Fazla Proje, Vasil

Cardano platformunda inşa edilen projelerin sayısı Aralık 2021'den bu yana beş kat arttı. Cardano, mevcut durumunda Bitcoin ve Ethereum'dan daha enerji verimlidir.

Aralık 2021'den bu yana Cardano platformunda inşa edilen projelerin sayısı beş kattan fazla arttı. Yakın tarihli bir IOG verisi, Cardano üzerine 1.093 projenin inşa edildiğini belirtiyor. Ayrıca 3.196 Plutus betiği varken Cardano'da 94 proje başlatıldı. Bu yazı itibariyle, Cardano ağı 61.314 para basma politikasında altı milyondan fazla ADA jetonunun basılmasını denetledi.

Birden fazla rapora göre, Aralık 2021 itibariyle Cardano'da 178 proje inşa edildi ve o sırada 13 proje başlatıldı. Ancak Ocak 2022'ye kadar proje sayısı 199'a yükseldi. Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson şaka yollu bir şekilde hangi projenin 200 numaralı proje olmak istediğini sordu. Son veriler bu sayının arttığını ve şu anda Cardano'da inşa edilen 1000'den fazla proje olduğunu gösteriyor. platform.

Akıllı sözleşme işlevlerini içeren Alonzo yükseltmesi, Cardano'nun merkezi olmayan borsaları  DEX'ler, merkezi olmayan uygulamaları  DApp'ler  ve merkezi olmayan finans  DeFi  çözümlerinin geliştirilmesi için birkaç yeni fırsat yarattı. Alonzo yükseltmesi, Plutus komut dosyalarıyla akıllı sözleşmelerin oluşturulmasına izin veren çok işlevli bir ortamla sonuçlandı. Bu yükseltme aynı zamanda önceki yükseltmelerin  Shelly, Mary ve Allegra  üzerine inşa edilmiştir. Mary yükseltmesi, Goguen yerel token yükseltmesini tanıttı ve Cardano'yu Ethereum'a benzer çok varlıklı bir defter haline getirdi.

Cardano 3.204 Stake Havuzu İşletiyor

Cardano gezgininin en son verileri, Cardano'nun 3.204 havuz  yaklaşık 4.604 benzersiz röle çalıştırdığını gösteriyor. Böylece tahmini yıllık kullanımı 3.156 GWH veya 0.0031 TWH'dir. Karşılaştırıldığında, Bitcoin yıllık tüketim tahmini 285.592 GWH veya 285.592 TWH'dir. Böylece Cardano'nun enerji verimliliğinin Bitcoin'den 90.492 kat daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Ne yazık ki, Cardano üzerine inşa edilen proje sayısındaki artış, bu yıl yerel tokeninin  ADA  fiyatına yansımadı. ADA, diğer dijital varlıklar gibi, aşağı yönlü piyasa koşullarından muzdarip olmaya devam ediyor. Coinmarketcap verileri, ADA'nın şu anda 0,5026 dolardan işlem gördüğünü ve son 24 saatte yüzde 1,82 düştüğünü gösteriyor.

Cardano Geçen Hafta 0.4 Milyon Dolarlık Giriş Yaptı

Cardano ve Polygon, geçen hafta en büyük girişe sahip altcoinleri geride bıraktı. Toplam altcoin girişi 1 milyon dolar iken, Cardano ve poligonun her biri 0,4 milyon dolardı. Ardışık 5. hafta için, dijital varlık yatırım ürünlerinde toplam 63 milyon dolarlık çıkışlar oldu. Son beş haftadaki toplam çıkışlar şimdi 99 milyon dolar.

Bununla birlikte, hacimler bu yılki ortalamanın yüzde 46'sında kalıyor ve bu hafta için 1 milyar dolar. Cuma, fiyatlardaki artışa rağmen en büyük çıkış günüydü. Genel olarak, çıkışların odak noktası ABD ve Kanada'daydı ve çıkışlar sırasıyla 10 milyon dolar ve 60 milyon dolar oldu. Tersine, Avrupa'ya toplam 7 milyon dolarlık giriş vardı.

Ethereum, geçen hafta toplam 62 milyon dolar ile çıkışların ana odak noktasıydı. Birleştirme tarihini çevreleyen gelişmiş kesinlik göz önüne alındığında, büyük çıkış şaşırtıcı. Ağ, Birleştirmeyi 15 Eylül olarak planladı. Çıkışlar, yatırımcıların Birleştirmenin duyurulacağı gibi gerçekleşeceğinden emin olmadıklarını gösterebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ