Cardano Vak​fı ve ortağı COTI tarafından AdaPay’in piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra, fiyat yükselişe geçti. Bu yeni çözüm, satıcıların ADA'yı kabul etmesini sağlıyor.

Cardano (ADA) Fiyatı Yeni Ödeme Çözümü ile 5 Günde % 24 Arttı

Cardano Vakfı ve ortağı COTI tarafından AdaPay’in piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra, fiyat yükselişe geçti. Bu yeni çözüm, satıcıların ADA'yı kabul etmesini sağlıyor.

Cardano Vakfı (ADA), özellikle B2B alanında, gerçek hayattaki blok zincirinin benimsenmesinde tanınmış bir öncü durumunda. Son beş gün içinde, Cardano ekibi yeni bir ödeme çözümü yayınladı ve Shelley Teşvikli Testnet'i başlattı. Bu habere verilen tepki, ADA'nın fiyatının kısa bir süre sonra artmasına neden oldu.

İşletmeler İçin Yeni Kripto Ödemeleri Çözümü

28 Kasım 2019'da yayınlanan AdaPay çözümü, Cardano Vakfı ile COTI arasında bir işbirliğinin ürünü ve - işletmeler için “kendi ödeme çözümlerini oluşturmaya” odaklanan bir finans teknolojisi platformu. Yeni sistemle, herhangi bir kuruluş ADA destekli bir ödeme ağ geçidi başlatabilir.

Yeni sürümle güvenli adresler listesine geçmek için, bir iş temsilcisinin COTI'nin resmi web sitesinde basit bir form doldurması gerekir. En katı gereksinim, aylık satış hacminde minimum 50 bin dolar şeklinde.

Yeni çıkarılan ödeme çözümünün bir başka mükemmel özelliği de, kripto para ile fiilen entegrasyon. Aralarından seçim yapabileceğiniz 35 fiat para birimi ile AdaPay, müşterilerine hemen yakın yerleşim birimlerini doğrudan banka hesaplarına sunar. Böylece, Cardano Vakfı'nın kripto ve "klasik" ödemelerin faydalarını birleştiren yeni bir ödeme işlemcisi sınıfı oluşturduğu anlaşılıyor.

Pazar Reaksiyonu

Piyasaların Cardano'nun son dönüm noktası üzerindeki tepkisi aşırı derecede yükseliş oldu. Son beş günde, ADA'nın fiyatı % 25 artarak 0.041 dolara ulaştı. Şu an itibariyle, ADA en yüksek pazar kapitalizasyonu ile ilk 10 kripto para birimi listesine girdi.

COTI'nin, COTIPay adlı kendi b2b kripto işlem çözümünü geliştirmesi ilginç. Kripto ve stablecoinler, kredi kartları ve hatta bir satıcının yerel fiat parası dahil tüm ödemeleri (çevrimiçi ve çevrimdışı) işleyebilir. Ayrıca, mevduatlardan ve işletme kredilerinden kazanılan faizle yerleşik finansmana sahip.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ