Cardano Vakfı, Non-Fungible Tokens of Appreciation (NFTA'lar) kavramına öncülük etmekte. Kavram Türkçe olarak Değiştirilemez Değer Tokenleri olarak ifade edilebilir.

Cardano Vakfı,  Non-Fungible Tokens of Appreciation (NFTA'lar) kavramına öncülük etmekte. Kavram Türkçe olarak Değiştirilemez Değer Tokenleri olarak ifade edilebilir. Kâr amacı gütmeyen kuruluş, onları tutkulu Cardano (ADA) katılımcıları arasında dağıttı.

NFTA'lar Cardano (ADA) Ağında

Cardano Vakfı tarafından açıklanan ayrıntılı bir blog gönderisine göre, Cardano (ADA) geliştirici web portalının lansmanını alışılmadık bir şekilde kutluyor.

Blok zincirinin ilerlemesine katkıda bulunan 10 Cardano (ADA) meraklısına ilk defa Değiştirilemez Değer Tokenleri (NFTA'lar) verilecek.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Yeni tokenler, NFT odaklı bir Cardano İyileştirme Önerisi olan CIP 721 Meta Veri Standardına göre basılıyor. Bilgilerin blok zincirinde saklanabilmesi için kullanıcıların Cardano tokenine meta veri eklemesine olanak tanıyor.

Bu tokenlerin ve meta verilerinin gerçekliğini sağlamak için Cardano Vakfı'nın resmi cüzdanı, işlemlerin bunları basması için yetkilendirdi.

Ethereum ve Cardano tokenleri arasındaki temel fark

Token basımı süreci, herkesi Cardano'nun blok zinciri gezginine gönderen bir QR kodu ile doğrulanabilir. Ayrıca tokenlar Cardano Foundation'ın resmi NFTA sayfasından kontrol edilebilir.

Cardano (ADA) geliştiricileri, NFTA'ların ve tüm Cardano tokenlerinin Ethereum'dan farklı bir şekilde basıldığını vurguladı. Cardano'nun tokenleri ADA'ya benzer şekilde basılıyor: süreç akıllı sözleşmeleri içermiyor.

Cardano (ADA) fiyatı, Charles Hoskinson'ın akıllı sözleşmelerin etkinleştirilmesiyle ilgili önemli duyurusu öncesinde yüzde 20 arttı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ