IOHK CEO'su Charles Hoskinson, Shelley için bir basamak taşı görevi gören OBFT hard forkunun başarılı lansmanını kutluyor.

Cardano (ADA) Hard Fork’unu Başarıyla Tamamladı

IOHK CEO'su Charles Hoskinson, Shelley için bir basamak taşı görevi gören OBFT hard forkunun başarılı lansmanını kutluyor.

IOHK CEO'su Charles Hoskinson, Byron'u önümüzdeki Shelley dönemi ile köprüleyen Ouroboros BFT sert çatalının başarılı lansmanı hakkında bir açıklama yaptı.

Basamak Taşı

Cardana'nun proof of stake tabanlı (PoS) protokolünün yükseltilmesi 20 Şubat'ta ADA kullanıcılarını etkilemeden gerçekleşti. OBFT çatalı birleşik Byron ana ağına konuşlandırıldı. Orijinal Ouroboros Classic protokolünün bir evrimini temsil ediyor ve Cardano'nun merkezileştirme anahtarını çevirmeye yaklaşmasına izin veriyor.

UOH'nin rapor ettiği üzere, IOHK'dan Tim Harrison, Cardano ağının yükseltme işleminden sonra daha yüksek işlem hızına ve taşınabilirliğine ulaşabileceğini açıkladı.

Shelley (Neredeyse) Burada

Bu hard fork’un, Shelley döneminden önce gerçekleşecek ağ yükseltmelerinden sadece biri olduğunu belirtmek gerekiyor. Kesin bir zaman çizelgesi belirsizliğini korurken, bu yükseltmelerin yaklaşık iki ay içinde Harrison tarafından gönderilmesi bekleniyor.

Ouroboros Genesis protokolü ile güçlendirilecek olan Shelley mainnet'in Cardano'yu en merkezi olmayan blockchain projesine dönüştürmesi bekleniyor. Topluluğun, biriktirme yoluyla kendi doğrulayıcılarını seçmesine izin verecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ